Dit dient in de toekomst voorkomen te worden. Tenslotte deelt hij in zijn openingswoord mede dat de gezondheidstoestand van de heer Harmsen vooruit gaat; de verwachtingen zouden thans beter zijn dan aanvankelijk was aangenomen. 2. Ingekomen stukken Er zijn geen ingekomen stukken. 3. Vaststelling van de notulen van 31 oktober 1988 en van de buitengewone ledenraads vergadering van 16 januari 1989. De notulen van 31 oktober 1988 worden ongewijzigd vastgesteld en over de notulen van 16 januari 1989 merkt de heer Waas op dat er een 2-tal taalfouten gecorrigeerd dienen te worden t.w. onder punt 2 "bekrachtigt" en onder punt 3 "machtigt". 4. Mededelingen van het Bestuur Uitgereikt wordt het beknopte financieel overzicht van de periode 1 juli 1988 t/m december 1988; hierin zijn opgenomen de bijgestelde begroting over het gehele boekjaar 1988-1989 en de werkelijke cijfers over het eerste half jaar. Een overzicht wordt gegeven of alle in de begroting opgenomen bedragen haalbaar zijn: Kompetitie: met nog 9 thuiswedstrijden, waaronder Feyenoord, zal de begroting waarschijnlijk worden overschreden KNVB-beker: afhankelijk van de loting Europa-cup: is realisatie Seizoenkaarten: door de verkoop van halve seizoenkaarten zal de begroting worden gehaald Vriendschappelijk: begroting zal praktisch worden gehaald VIP-plaatsen: is realisatie Sky-boxen: door de verhuur van een box aan NCR zal begroting worden gehaald Reklame: is realisatie Sponsoring: begroting zal worden gehaald Overige opbrengsten: door de nog te ontvangen huursommen van de spelers De Haan, Regtop, Meijer, Sneekes en Werdekker zal de begroting worden gehaald Kontributies: blijft iets onder de begroting Verhuur spelers: de salarissen van de verhuurde spelers worden door Ajax betaald en doorberekend aan de diverse clubs; de opbrengst van deze post dient derhalve in feite afgetrokken te worden van de "personeelslasten" Personeelskosten: de begroting zal met ongeveer f 500.000,- worden overschreden Wedstrijdkosten: door Europacup-kosten huur Olympisch Stadion (PSV) lijken deze hoog, maar zullen in overeenstemming met de begroting zijn. De overige rekeningen zullen in overeenstemming zijn met de begroting. De verwachting is dat er een exploitatie-tekort zal zijn van f 1.840.000,-. De heer Van der Wal vraagt of de personeelskosten niet te verminderen zijn. Hierop wordt geantwoord dat dit op korte termijn niet mogelijk is; indien aan het einde van het seizoen thans uitgeleende spelers zouden worden verkocht dan kan dit tekort voor een groot deel worden weggewerkt. Echter in de toekomst zullen wij o.a. door verhoging van sponsor inkomsten ongeveer 15 miljoen gulden nodig hebben om de race aan de top bij te kunnen houden. De heer Kraan deelt mede dat hij geen mededelingen over de FIOD-zaak kan doen omdat dit thans onder de advocaten is; we mogen de zaak zeker niet onderschatten. 24

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 30