Witschge naar Toulon zou alleen mogelijk zijn indien van de transfersom 2 miljoen zou worden besteed aan het thans ontstane tekort en eenzelfde bedrag voor een nieuw aan te trekken speler. Toulon heeft vandaag echter afgehaakt zonder overigens ooit een bod te hebben uitge bracht. Op de vraag van de heer Lindeman hoe het demissionaire Bestuur handelt in dit soort transferzaken antwoordt Van Eijden dat dit duidelijk is doorgesproken met de financiële commissie. De heer Kraan vult aan dat in voorkomende gevallen er in structurele zaken altijd met de heer Gianotten zal worden overlegd. Op de vraag van de heer Van der Wal of de belangstelling van Toulon voor Witschge financiële konsekwenties voor Ajax heeft gekregen, antwoordt Van Eijden dat dit op dit moment niet het geval is, maar dat de vraag er naar wel geweest is. De heer Gianotten merkt op dat de bijgestelde personeelskosten toch het beeld geeft dat men erg afhankelijk is van het spelen van Europacup-voetbal. De heer Van Eijden antwoordt dat de basissalarissen veel hoger zijn dan vorig jaar. De heer Potharst is van mening dat Van 't Schip toch slecht staat te voetballen, voor zijn in de pers vermelde opengebroken contract van f 500.000,- per jaar. De heer Van Eijden merkt op dat zijn contract niet opengebroken is doch verlengd. De heer Van der Wal vraagt of er kopers zijn voor Van 't Schip. De heer Van Eijden zegt dat er in mei 1988 serieuze kopers zijn geweest, toen konden we dat publicitair niet maken. De heer Blekkenhorst vindt dat bij zo'n bod de technische commissie moet worden geraadpleegd. De heer Henrichs zegt dat je ook rekening hebt te houden met de wensen van de trainer. De heer Kraan zegt dat Van 't Schip in de periode van contractbespreking niet zo slecht als nu draaide. De heer Andriese is van mening dat je nu Van 't Schip momenteel slecht speelt, thans niet mag oordelen. De heer Lindeman vraagt hoe het begrote tekort van f 2.000.000,- is op te vangen. De heer Van Eijden zegt dat er wat uitgeleende spelers rondlopen en dat we toch wel wat spelers zullen kwijtraken en dat er veel vertrouwen in de jeugdige spelers is. Nadat de bijgestelde begroting is ingeleverd, deelt de heer Kraan mede dat het gereed komen van het kunstgrasveld lang op zich laat wachten. De officiële opening zal plaats vinden als er een nieuw Bestuur is. De heer Been voegt er aan toe dat er veel vertraging is ontstaan door het weer, geen toestemming van de stadsdeelraad etc. De heer Kraan zegt dat de z.g. "beloftencompetitie" met Belgische, Franse, Duitse en Nederlandse clubs, ondanks de grote reisafstanden toch zijn positieve kanten heeft. De heer Blekkenhorst vindt dat deze competitie meer publiciteit nodig heeft. Naar aanleiding van de vele inbraken op Voorland wordt gedacht aan een beveiligings systeem aldaar. Er ontstaat een discussie over de zin hiervan waarbij de meningen dui delijk verdeeld zijn. De heer Van Eijden deelt verder mede dat op 3 januari 1989 de A-selectie deel zal ne men aan een zaalvoetbaltoernooi in de AHOY, misschien op 6 en 7 januari 1989 in Keu len en op 8 januari 1989 naar de Can. Eilanden zal gaan, alwaar kostenvrij een week kan worden getraind, waarna vervolgens nog 1 week in Nederland zal worden getraind voor hervatting van de competitie. Rondvraag. De heer Lindeman vraagt naar de opvolger van clubarts Stibbe. De heer Kraan ant woordt dat een commissie bestaande uit de heren Marti, Keeman en Greep de huisarts Chiel Bosman hebben voorgesteld. 21

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 27