De heer V.d. Wal vraagt waarom het Bestuur deze beslissing heeft genomen zonder eerst te overleggen met de ledenraad. De voorzitter antwoordt dat daar geen overleg voor nodig is gezien het feit dat er gezinsleden bedreigd worden. De heer Henrichs vraagt zich af of de wedstrijd volgende week nog wel door kan gaan als de voorzitter stelt dat hij niet verder kan gaan, zelfs niet voor 2 extra weken. De voorzitter zegt dat de burgemeester de veiligheid zal garanderen bij Ajax - PSV. Vervolgens verlaat het Bestuur en de heren Van Eijden en Holsheimer de vergadering en gaan de overige ledenraadsleden in overleg. Het Bestuur, Van Eijden en Holsheimer komen weer ter vergadering. De heer Gianotten deelt het standpunt van de ledenraad mede: De conclusie is, gehoord de mededelingen van het Bestuur, niet anders dan te aanvaarden dat de bestuursleden hun functies ter beschikking hebben gesteld. Op geen enkele van u zal een nader beroep worden gedaan te blijven. Er is besloten een commissie te benoemen die de opdracht heeft om op een zo kort mogelij ke termijn een nieuw Bestuur voor te dragen. In de commissie hebben zitting de heren Pil, Van Wijk, H. Timman, Henrichs en Gianotten; met als secretaris de heer Schoevaart. Verder vragen wij de drie leden van het Bestuur, de heren Kraan, Neefjes en Been, zolang het nieuwe Bestuur er niet is, de lopende zaken te behartigen. De heer Bakker stelt dat de mededelingen naar buiten wel goed gefundeerd moeten zijn met name dat er 3 bestuursleden voorlopig aanblijven. De heer Gianotten zegt dat de 3 bestuursleden de demissionaire status hebben. De heer Van Eijden zegt dat er veel pers staat te wachten en als er in het communiqué staat dat een drietal blijft doorfunctioneren is dat gevaarlijk naar de buitenwacht. De voorzitter stelt dat er voor niemand een terugweg is, alleen voor de aflopende zaken blijft het drietal doorwerken. Met een maand of twee moet er een compleet nieuw Bestuur zijn. De heren Been, Kraan en Neefjes zijn bereid de lopende zaken als demissionair Bestuur te blijven afhandelen. Besloten wordt dat een communiqué zal worden opgesteld waarbij ook duidelijk zal zijn dat er tussen de ledenraad en het Bestuur geen verschil van mening bestaat. De heren Gianot ten, Harmsen en Van Eijden zullen de pers het communiqué voorleggen. De heer Gianotten zegt er niet op te hebben gerekend in deze positie verzeild te raken. Nu wil hij namens de ledenraad de voorzitter ontzettend veel dank zeggen voor al hetgeen hij voor de vereniging gedaan heeft. Hij zegt erg te betreuren om volkomen respectabele rede nen een streep er onder te zetten. Hij hoopt in de komende tijd nog eens een beroep op hem te mogen doen in de adviserende sfeer. Eigenlijk is het een blamage dat het zo heeft moeten lopen. Duidelijk is echter dat er wat moet gebeuren; de structuur van Ajax zullen we echter niet prijsgeven. De voorzitter zegt dat hij het werk voor Ajax met veel plezier heeft gedaan en dat we alle maal goed werk hebben geleverd. Met de F-side heb ik geen problemen gehad maar daar naast zijn er een aantal groepen waarvan de ergste mij te gevaarlijk is. Het ergste is dat je je niet vrij kunt bewegen op je eigen terrein. Het spijt mij dat ik het werk niet heb kunnen afmaken. Blijkbaar zit de maatschappij zo in elkaar, maar bij dat deel van de maatschappij wil ik niet horen. Ik hoop dat het Ajax goed gaat. Vervolgens dankt de heer Gianotten ook de heer Bakker voor het werk dat hij voor Ajax heeft gedaan. 19

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 25