De Commissie ziet met vertrouwen het komende seizoen tegemoet. Mede door het functione ren van een volledige Technische Staf, vertrouwen wij er op dat het maximum aan rende ment uit al onze spelers zal worden gehaald, zowel in het betaalde-als in het jeugdvoetbal. Namens de Technische Commissie, A.R.Been A. Kraan Notulen van de buitengewone ledenraadsvergadering van 27 september 1988 Voordat de vergadering geopend wordt deelt de heer Gianotten aan het Bestuur mede dat hij de leden zojuist op de hoogte heeft gesteld van het standpunt van het Bestuur. Hij vraagt de bestuursleden ieder afzonderlijk nu een uitgebreide toelichting te geven op hun beslissing van afgelopen zondag, waarin zij hun bestuurszetel ter beschikking hebben gesteld. De voorzitter heet allereerst een ieder welkom, speciaal de nieuwe leden M. Middendorp en K.G.A. Timman. Bericht van verhindering werd ontvangen van de heren Alleman, Van Wijk en Van der Zwaag, alsmede van de ere-leden De Jongh, Volkers en Westrik. Aanwezig derhalve 24 leden. De voorzitter deelt voorts mede dat sinds de wedstrijd Fortuna - Ajax bedreigingen bij hem zijn binnengekomen. Hij kan hier verder geen mededelingen over doen op verzoek van de Rijkspolitie. "Gezien het gedrag van een groep supporters kan dit Bestuur geen verantwoording meer dragen voor een ordelijk verloop van wedstrijden en in het bijzonder van de aanstaande Europacup-wedstrijd. Voor mij is het afgelopen, mijn andere bestuursleden stappen mee op, wat zij daarna doen weet ik niet. Ik heb altijd gezegd dat u een beroep op mij kunt doen, maar nu zelfs niet meer voor 14 dagen, dit dankzij de Telegraaf en noem maar op. Via de pers accepteer ik geen leugens meer." Tot slot wijst hij op het feit dat er een aantal bestuursleden en de heer Van Eijden na terug komst uit Zwolle nog maar net goed zijn weggekomen. De penningmeester zegt dat wat de voorzitter is overkomen, hem nog niet is gebeurd. Echter na de wedstrijden tegen Roda JC, PEC Zwolle en RKC met daarbij het uitgereikte pamflet, denk ik dat ik niet verder kan. Ik vind dat ik dit risico niet mag nemen; er kan thuis iets ge beuren en mijn vrouw zit in angst. De heer Kraan zegt nog niet bedreigd te zijn; mijn besluit is gebaseerd op collegialiteit, als we geen gebaar maken dan escaleert de zaak verder. Met de twee andere bestuursleden doorgaan wil ik wel, maar vind ik geen goede basis. Als er behoefte is om mij terug te vra gen is die bereidheid aanwezig, echter met de wetenschap hoe de verdere samenstelling van het Bestuur zal zijn. De heer Neefjes zegt wel de bedreigingen na terugkomst uit Zwolle te hebben meegemaakt. Mijn idee is ongeveer hetzelfde als die van de heer Kraan en ik ben dus ook solidair met de voorzitter en de penningmeester. Ik weifel op dit moment omtrent mijn definitieve beslissing. De heer Been zegt in een eerder stadium wel telefonisch bedreigingen te hebben ontvangen en dat hij na afloop van de wedstrijd tegen PEC Zwolle ook aanwezig was toen de ontevre den supporters 's avonds laat het terrein opkwamen. Ik ben solidair met de overige bestuursleden en wil mij bij nadere beslissing van de ledenraad wel weer beschikbaar stel len. 18

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 24