In feite zou het afgelopen seizoen aan transfers een positief resultaat opgeleverd hebben van 5.000.000, in plaats van het negatieve van 1.000.000. Indien er geen spelers weggaan, dan zou op het komende seizoen een claim van 6.000.000 rusten. Het Bestuur heeft gekozen de bedragen het afgelopen seizoen tegen elkaar weg te boeken. Wel zal met de accountants overlegd worden op welke wijze we verder moeten gaan. Terugkomend op het resultaat van 86.000, moet gezegd worden dat dit beïnvloed is door de wedstrijd tegen Den Haag waarvoor geen loketverkoop mocht plaatsvinden; en de wedstrijd zonder publiek tegen Haarlem. Ook extra kosten hebben het resultaat beïnvloed, zoals de extra reis naar Bern, kosten van asfaltering, het schilderen van de stoeltjes op beide tribunes, het aanbrengen van nieuwe dakbedekking op de Reynoldstribune, het herstellen van de vernielingen op de staantribunes. Een positief saldo van ca. 500.000 zou normaal geweest zijn. U ziet, alles in aanmerking genomen is de voetbalvereniging Ajax een gezond bedrijf met een verantwoord resultaat. Dank u wel. K. Bakker, penningmeester. Bijlage C Aan de leden van de ledenraad. Amsterdam, 22 augustus 1988 Mijne heren, De Technische Commissie is het afgelopen verenigingsjaar vele malen bijeen geweest. Alleen in afwijking van voorgaande jaren zou dit seizoen in tweeën gesplitst kunnen worden, n.l. voor en na de winterstop. In overleg met onze Technisch Direkteur bleven in de eerste periode ondergetekenden veelal op de achtergrond. Dat daardoor communicatie problemen ontstonden, zal een ieder niets verbazen. Vooral het overleg met trainers en leiders liep in die periode uitermate stroef. Dat wil echter weer niet zeggen dat op het gebied van jeugdscouting hiaten ontstonden. Eer lijkheidshalve moet wel gezegd worden dat de scouting voor het betaalde voetbal onduidelijk was. Na de winterstop werden de vergaderingen met grotere frequentie gehouden in het bijzijn van ondergetekenden. Alle noodzakelijke maatregelen werden genomen om de vereniging op de rails te houden en voor het komende seizoen alles tot in de puntjes te regelen. Een groot compliment gaat uit naar de Technische Commissie-leden t.w. Teun Bogaard, Cas Harms, Henny Henrichs en Jany v.d. Veen. Zij hebben het afgelopen seizoen door hun in breng er toe bijgedragen dat er geen achterstand t.o.v. ons jeugdvoetbal is opgelopen. Tevens willen wij ook onze dank uitspreken aan onze trainers en leiders die soms geïmprovi seerd alles tot een goed eind wisten te brengen (onze A1 kampioen van Nederland plus alle andere kampioenen). 17

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 23