plaatst, maar de plaats waar dit zal geschieden is nog niet bekend. Hij vraagt de terrein- en onderhoudscommissie naar een mogelijke plaats hiervoor te willen uitzien. De heer Bijvank vraagt wat de opzet is van de zogenaamde "beloftencompetitie". Aan gezien er nogal wat reistijd voor sommige jeugdige spelers mee gemoeid is. De voorzit ter antwoordt dat de KNVB niet direkt voor deze competitie was, maar dat dit wel een officieel gebeuren dient te zijn. De heer Van Eijden zegt dat de maximale reistijd nooit langer dan 31/2 uur mag zijn. De bedoeling van deze competitie is dat veel reserves van het eerste elftal alsmede spelers die uitgetest dienen te worden, zullen meespelen. De heer Bijvank vraagt of er een officiële opening komt nadat het kunstgrasveld is aan gelegd. De voorzitter zegt dat dit inderdaad zal gebeuren. De heer Andriese wijst op het artikel dat heden middag in het Parool is verschenen over onze trainer Kurt Under. De heer Van Eijden zegt dat de trainers wel degelijk op dezelfde golflengte zitten. De journalist wil niet zeggen wie de zegsman is, maar het zijn niet Hulshoff of Kohn. De voorzitter zegt dat de heer Brandsteder zijn laatste vergadering als ledenraadslid heeft meegemaakt. Hij dankt hem voor de bijdrage die de heer Brandsteder hierin heeft geleverd en zegt dat hij hoopt hem nog vele jaren bij Ajax te mogen begroeten. Ook de heer Potharst zal de vergadering niet meer als ledenraadslid bijwonen, maar blijft de vergaderingen wel volgen aangezien hij dit recht heeft als ere-lid. Ook de heer Potharst wordt bedankt voor zijn goede werk als ledenraadslid. Tot slot vraagt de voorzitter de ledenraadsleden eens uit te zien naar een nieuwe voor zitter. Ajax zelf heeft de plicht te zorgen om te zijner tijd met een nieuwe voorzitter naar voren te komen. U kunt echter altijd op mij blijven rekenen, maar ik vraag u toch eens goed naar een mogelijke opvolger uit te zien, want ik wil ook wel eens een versnelling terug. 16. Sluiting. Nadat de volgende vergadering is vastgesteld op maandag 31 oktober sluit de voorzit ter de vergadering en wenst een ieder wel thuis. Aldus goedgekeurd en vastgesteld in de vergadering van 31 oktober 1988 Amsterdam, 15 september 1988 A. Harmsen, voorzitter. G.M. Holsheimer, administrateur Bijlage A betreft: agendapunt 2 Jaarvergadering ledenraad, 1 september 1988 H. van der Zwaag Vrieswijk 9 1852 VA Heiloo Heiloo, 12 augustus 1988 Geachte leden van de ledenraad en overige aanwezigen, Het is circa een jaar geleden dat ik in het Sint Lucas Ziekenhuis een operatie onderging. Het was een zware operatie, maar de doktoren gaven mij het vooruitzicht op volledig herstel ('n zogenaamde genezen operatie noemen zij dat). Het herstel ging langzaam, maar er was herstel. Ik was op de januari 1988 vergadering (de z.g. Cruijff-vergadering) al in uw midden, en ook daarna ben ik enkele keren geweest. Echter, de laatste twee maanden ging het weer 14

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 20