12. Vaststelling van het Officieel Orgaan. De vergadering gaat hiermede akkoord. De heer Kraan deelt mede dat het jaarverslag van de secretaris in verkorte vorm aan de werkende leden en donateurs apart zal worden toegezonden. 13. Verkiezing Commissie van Redaktie (Art. 2 H.R.). De Commissie bestaat uit de heren: A. Kraan, W.W. Heisterkamp en M. Middendorp. De heren stellen zich herkiesbaar. (Gelet dient te worden op het bepaalde in artikel 2, van het huishoudelijk Reglement). De vergadering gaat hiermede akkoord. 14. Mededelingen van het Bestuur. De voorzitter zegt dat er na de laatste vergadering niet zoveel meer gebeurd is. Toch blijft Ajax weer veel in de media genoemd. Nu is de Medische Staf weer aan de beurt. De heer Greep zal als woordvoerder van de Medische Staf in deze zaak fungeren. Mijns inziens zal Ron Willems aanstaande zondag weer kunnen voetballen, maar om psychologische redenen is dit twee weken uitgesteld. Na de affaires rondom de Medische Staf zal ik u volledige openheid van zaken geven. Zoals u uit de financiële cijfers heeft kunnen vernemen is het sponsor bedrag voor het komende seizoen met 38% verhoogd. Dit is te danken aan de nieuwe sponsor OAD en verhoogde contracten van bestaande sponsors. Forbo zal in de komende weken een kunstgrasveld (waarde ongeveer Hfl. 600.000,-) neerleggen en de firma Reinbouw heeft voor hun rekening de persruimte geheel vernieuwd. De perstribune is voor de zoveelste keer vernieuwd, er is een promenade voor de zit- tribunes aangebracht en alle stoeltjes zullen worden geschilderd. Het belangrijkste is echter dat het elftal binnenkort weer geheel kompleet is. Met de thans bestaande spelerscontracten is het uitgesloten dat de spelers voor een kleine transfersom zouden kunnen weggaan. Er vindt overleg met de accountant plaats over mogelijke activering van de waarde van de spelers. Dan moet ik u thans een paar belangrijke mededelingen doen, aangezien het Bestuur na lange tijd weer eens heeft besloten om ere-leden te benoemen. Allereerst de heer M.J.W. Middendorp, 60 jaar lid, 28 jaar clubbladredacteur, lid van verdienste sinds 2-9-1976. Vervolgens de heer J.H. Potharst, 56 jaar lid, 24 jaar lid van de ledenraad, lid van verdienste sinds 29-11-1973 en tot slot de heer W.F. Schoevaart, 58 jaar lid, 24 jaar wedstrijdsecretaris, sinds 1975 lid van verdienste. Alle heren hebben buiten de genoemde functies nog vele werkzaamheden meer in de vereniging verricht. Alle heren hartelijk gefeliciteerd. Applaus van de vergadering!!! De heer Gianotten is van mening dat het afgelopen jaar een zeer moeilijk jaar is ge weest. Het Bestuur heeft een spervuur van kritiek gekregen, maar heeft dit goed doorstaan. De geleverde kritiek was lang niet altijd reëel. De meeste kritiek is ontvan gen na het weggaan van Johan Cruijff. Men moet echter niet vergeten dat Cruijff uit eigen wil is weggegaan dus de beoordelingsfout is door Cruijff zelf gemaakt. Ik wijs u erop dat de organisatie binnen Ajax nooit de sportieve prestatie in de weg heeft gestaan. Ik stel voor het Bestuursbeleid goed te keuren en het Bestuur het ko mende jaar veel wijsheid toe te wensen. 15. Rondvraag. De heren Potharst, Schoevaart en Middendorp delen alle drie mede zeer verguld te zijn met hun benoeming tot ere-lid en danken hiervoor het Bestuur en de ledenraad. De heer Sebus vraagt hoe het staat met de "Jaap van Praag tribune". De voorzitter antwoordt dat dit binnenkort gerealiseerd zal dienen te worden. Het ligt in de bedoeling dat er een bronzen beeld van Jaap van Praag op een zuil zal worden ge- 13

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1989 | | pagina 19