3 Na een gesprek van 2 uur vroeg de heer Cruyff of de tweejarige con tract aanbieding nog steeds van kracht bleef, het bestuur deelde hem mee, dat hij voor donderdag a.s. hierop antwoord zou krijgen. Enkele uren later, bij een zaalvoetbalwedstrijd van het eerste elf tal in Zandvoort, deelde de heer Cruyff voorzitter A. Harmsen mede, dat hij met onmiddellijke ingang zijn werkzaamheden bij Ajax staakte. Bij een door het Franse Voetbalblad "France Football" gehouden ver kiezing werd Ajax gekozen tot beste club van het jaar 1987. Op 21 januari 1988 was een Ajax delegatie in Monaco aanwezig, waar aanvoerder J. van 't Schip de trofee in ontvangst nam. Naar aanleiding van de onregelmatigheden voor en tijdens de wedstrijd Ajax - P.S.V. op 7 februari 1988 werd de voorwaardelijke straf, ons opgelegd na de wedstrijd F.C. den Haag - Ajax op 1 maart 1987, omge zet in een onvoorwaardelijke straf. Dit had tot gevolg dat de wedstrijd Ajax - Haarlem op 1 mei 1988 zonder publiek gespeeld moest worden. Tevens werd Ajax, door de Tuchtcommissie Betaald Voetbal op 11 april 1988, opnieuw een voorwaardelijke straf opgelegd tot het spelen van een competitie- of bekerwedstrijd van de K.N.V.B. van het eerste elftal zonder publiek, met een proeftijd van één jaar, alsmede een geldboete van f. 10.000, Tegen deze uitspraak werd in hoger beroep gegaan. Maandagavond 16 mei 1988 werd ter afsluiting van het seizoen aan alle Ajax medewerkers een gezellige avond aangeboden. Onder genot van een drankje en later op de avond een warm/koud buffet, muzikaal begeleid door Peter Douglas en René Froger, werd het een uitstekend geslaagde avond. Op zaterdag 28 mei 1988 hebben wij afscheid genomen van Rob de Wit. In een goed bezet stadion speelde Ajax een afscheidswedstrijd tegen het Nederlands E.K. elftal, later gevolgd door een buffet in "le Bocal" en bestuurskamer. Diverse artiesten gaven hun medewerking. Voorzitter A. Harmsen nam namens Ajax, met een zeer gevoelige toe spraak, afscheid van Rob en overhandigde hem een blijvend aandenken, waarna J. van 't Schip dit namens de spelers deed. Namens Rob de Wit bedankte zijn schoonvader, de heer van Rooyen, iedereen die aan dit afscheid had meegewerkt. De volgende leden ontvielen ons in het afgelopen verenigingsjaar Ere-voorzitter Ere-lid Lid van Verdienste Werkende leden J. van Praag. J. de Boer Sr. F.C. Molema C.J.A. Bieshaar, A.W. van Dijk, J.W. van der Meijden, P.J. Paternotte en D. Schalm. Ondersteunende leden O.C. van Hemessen, J.A. IzaksenJ.F. Jansen,

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1988 | | pagina 9