3 ALGEMEEN. Naast de sportieve hoogtepunten in het afgelopen seizoen, u/as de opening van de Sky-Boxen zeker zo succesvol. Niet alleen u/erden alle stoelen verhuurd, maar alle huurders toon den zich zeer tevreden. Op 1 november 1986 u/erd de heer A.J. van Eijden aangesteld als directeur Algemene Zaken. Door de komst van Sponsors, Vip's, Sky-Box-huurders etc. u/erden de vijf bestuursleden steeds zwaarder belast, waardoor het onvermijde lijk werd dat hier en daar steken vielen. Verder werd de "Johan Cruijff" Stichting opgericht. Samen met de heer J. Kroonenberg heeft Johan een aantal zakenmensen bereid ge vonden hieraan financieel deel te nemen. De opbrengst van de Stichting zal worden gebruikt voor investeringen in de jeugd. Het Stichtingsbestuur wordt gevormd door de heer M. Schroder, voor zitter; de heer Brandsteder, penningmeester en J. Cruijff, tech nisch begeleider. De Stichting is geheel onafhankelijk van de A.F.C. Ajax. Het Sportmedisch Congres, gehouden op 12 en 13 september 1986, werd een groot succes. Tijn Middendorp schreef hierover in het Ajax- Nieuws: Het initiatief van Ajax om in samenwerking met het St. Lucas Zieken huis in Amsterdam en het Academisch Ziekenhuis in Maastricht te ko men tot een groot sportmedisch congres werd op 12 en 13 september j.l. gerealiseerd in het Marriott Hotel in Amsterdam. Vele prominenten uit de sportmedische wereld, alsmede het voetbal, waren aanwezig om in verschillende voordrachten te komen tot informa tie-uitwisseling op allerlei gebied aangaande sportmedische weten schap en alles wat daarmee te maken kan hebben. Leef- en eetgewoonten van de jeugd, de lichamelijke opvoeding van de jongeren, het behandelen en voorkomen van sportblessures, de alge mene conditie van de sportbeoefenaars en nog veel meer kwam aan de orde tijdens dit tweedaagse congres. Ook de media lieten zich niet onbetuigd. Kranten, radio en televisie waren aanwezig om van een en ander verslag te doen. Met name Johan Cruijff en Rinus Michels werden ruimschoots geciteerd. Maar ook experts op het medische vlak deden het woord. Een congres zeker voor herhaling vatbaar. Zaterdag 6 juni 1987 namen spelers, trainers en bestuur afscheid van M. van Basten en Dr. G. Groot. Voorzitter Harmsen wenste Marco veel succes toe in Italië en dankte DrG. Groot voor al hetgeen hij gedurende 10 jaar voor Ajax heeft gedaan Aan beiden overhandigde de voorzitter een aandenken.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1987 | | pagina 8