50 STUDIE- EN BEGELEIDINGSCOMMISSIE In de samenstelling van deze commissie is geen wijziging gekomen, zodat deze bestaat uit de heren: D.C. Karremans; J. Tielenburg; T. Tielenburg; I. Waas, coördinator en H.P. de Weers. Door de aanstelling van de heer A.J. van Eijden tot directeur Alge mene Zaken werd zijn taak als contactpersoon tussen bestuur en com missie door de heer A. Kraan overgenomen. Hieronder volgt het verslag van de heer I. Waas over het afgelopen verenigingsjaar VERSLAG STUDIE- EN BEGELEIDINGSCOMMISSIE Het seizoen 1986 - 1987 heeft voor de Studie- en Begeleidingscommis sie naast de jaarlijks terugkerende routines ook weer enkele nieuwe positieve ontwikkelingen te zien gegeven. Met name de samenwerking met de technische- en medische staf bij onze contractspelers heeft dit jaar een forse duw in de goede rich ting gekregen. Ook de aktiviteiten met betrekking tot de spelers van de A-selectie zelf zijn dit jaar sterk toegenomen. Het aantal jeugdspelers dat mede door de studiebegeleiding naar het volgend leerjaar bevorderd werd alsmede de geslaagden voor enig examen, moet ons tot tevredenheid stemmen. De samenspraak met de trainers, leiders van de jeugdelftallen en het contact met de jeugdsecretaris verliepen zoals gewoonlijk uitstekend. Ook de communicatie met de vele onderwijsinstellingen waar onze spe lers onderwijs volgden liet weinig te wensen over. Het is steeds weer plezierig om te constateren hoeveel goodwill Ajax bij de vele scholen heeft omdat, zoals ons meermalen werd medegedeeld, Ajax volgens de ervaringen van die scholen, de studie van de jonge spelers serieus neemt. Een aantal vragen en opmerkingen vanuit diverse scholen geeft de com missie aanleiding om het Bestuur voor te stellen om op enigerlei wijze weer eens de aktiviteiten te ontplooien om schoolleiders en/of mentoren bij Ajax uit te nodigen voor een informatieve avond. De "reclame" die van een dergelijke avond uitgaat is ons bij diverse contacten met de scholen wel gebleken. Veel aktiviteiten van de Studie- en Begeleidingscommissie zijn in voorgaande jaren al zo vaak belicht, dat het ons niet opportuun lijkt orn deze hier weer op te sommen. De opmerking in ons vorige jaarverslag met betrekking tot de studie van een aantal contractspelers kan tot onze tevredenheid hier vervolgd worden. Een goede ontwikkeling vinden wij het dat een aantal spelers

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1987 | | pagina 55