27 artikel 22, lid 2 van de statuten van het werkend lidmaatschap wor den afgeweken. De ledenraad verstrekt het bestuur de gevraagde machtiging waardoor de heer K. Alberts officieel is benoemd tot lid van de Toto- en Lottocommissie 6. Mededelingen van het bestuur. De financiële cijfers worden uitgereikt. Op een vraag van de heer v.d. Zwaag dat de rentelasten hoger zijn dan werden begroot, wordt geantwoord dat de investeringen hoger zijn uitgevallen, waardoor de rentelasten boven de begroting zijn uitge stegen De heer Lindeman merkt op dat de beheer- en administratiekosten aan de hoge kant zijn. De voorzitter zegt dat o.a. de meerdere wedstrij den ook meer algemene kosten met zich meebrengen, zoals reclamekos ten, drukwerk, enz. De heer Bakker vraagt wat de plannen van het bestuur zijn gezien het te verwachten gunstige resultaat. De voorzitter deelt mede dat er geen grote investeringen zullen plaatsvinden. Nadat de financiële cijfers weer zijn opgehaald vervolgt de voorzit ter met de mededeling dat Ajax de dupe wordt van het beleid van de burgemeester van Eindhoven, waardoor nu al drie jaar achter elkaar Ajax eerst thuis speelt tegen P.S.V. Gezien de stand op de rang lijst zullen we nu blij moeten zijn als er tegen Feyenoord thuis 20.000 mensen komen. Ook de K.N.V.B. beker valt tegen, aangezien alle andere toppers zijn uitgeschakeld De Europacupwedstrijd tegen Zaragoza geeft een veel beter beeld te zien, aangezien deze wedstrijd in 1% dag was uitverkocht. Ook de opbrengst voor reclameborden en T.lvallen gunstig uit. Er is hoop op de finale voor Europacup II, doch het is jammer dat de ze niet in Rotterdam wordt gespeeld. Met het vandalisme heeft Ajax momenteel weinig problemen en er is te vens een goed contact van het bestuur met de F-side. Het is een jam merlijke zaak dat er voor 1000 raddraaiers in het hele land een pas jesregeling moet komen. Verder is het bestuur bezig om er een extra speelveld bij te krijgen en mogelijk kan er gebruik worden gemaakt van een aan te leggen kunstgrasveld. Op 25 mei 1987 zal er een avond worden georganiseerd voor de medewer kers van Ajax. Getracht zal worden de band met Telstar te verstevi gen. Gesproken is er ook met een vertegenwoordiger van D'66 en verder zal ook met de andere politieke partijen contact worden gezocht. Met me vrouw Ine van Brenk zijn oude zaken nu ook uitgepraat. Het Ajax clubblad zal worden samengevoegd met het Ajax magazine waar door er een kostenbesparing van 60 a 70 duizend gulden zal ontstaan. De technische zaken voor het komende seizoen zullen op korte termijn met Cruijff worden afgerond, er zal in de toekomst meer individueel worden getraind. De voorzitter besluit met de mededeling dat aan het begin van het seizoen niet werd verwacht dat Ajax met de huidige spelersgroep zover

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1987 | | pagina 32