22 Volgens artikel 35, lid 6 van de statuten behoeven deze besluiten de goedkeuring van de ledenraad. De ledenraad gaat akkoord met deze wijzigingen. 7. Mededelingen van het bestuur. De voorzitter memoreert dat het le elftal de 2e ronde Europacup heeft bereikt en dat Ajax in onderhandeling is voor een TV uitzen ding bij de thuiswedstrijd. Bij deze wedstrijd zal als proef in de bestuurskamer een tweede bar worden geïnstalleerd. Voorts vraaat hij assistentie van een aantal ledenraadsleden om di verse genodigden"naar hun plaatsen te brengen. Ook vraagt de voor zitter de ledenraadsleden mee te willen werken aan het feit dat bij wedstrijden niet een ieder zich bij de bestuurstafel kan begeven. Vervolgens zegt de voorzitter dat de aankopen voor dit seizoen goede aankopen zijn geweest, hetgeen bewezen wordt door het selecteren van deze spelers voor diverse nationale selecties. Zijns inziens is het elftal beter uitgebalanceerd dan vorig jaar. Wat betreft de bezetting van de Sky-Boxen kan gesteld worden dat de ze voor 100?ó bezet zijn, de organisatie hier rondom moet nog verbe- ts ren Het nieuwe restaurant zal op 15 november gereed zijn, maar er moet nog veel gebeuren. Voorts is het hoofdstuk vandalisme thans weer erg aktueel. De voorzitter betreurt de uitlatingen van de heer Korthals Altes. Hij is van mening dat het een treurige zaak is dat de heren in den Haag een groep jongelui van 800 tot 1600 man, verspreid over het ge hele land, niet in het gareel kunnen houden. Zijns inziens is de voetbalwereld niet verantwoordelijk te stellen voor het vandalisme. De voorzitter deelt mee dat kortgeleden gebleken is dat de ledenraad niet meer waterdicht is. Gesprekken in de ledenraad over de techni sche staf liggen de volgende ochtend, via anderen, weer bij het be stuur op tafel. Hij verwacht van de ledenraadsleden dat zij hun plichten zullen nako men ongeacht hun sympathie voor bepaalde personen. De heer Potharst merkt n.a.v. het door de voorzitter genoemde vanda lisme op, dat de Tweede Kamer beslissingen zou kunnen nemen ten na dele van voetbalclubs. De voorzitter antwoordt, dat dit niet zal gebeuren. De heer Bijvank merkt op dat de politie een voorwedstrijd tussen jeugdelftallen van Feyenoord en Ajax niet door heeft laten gaan, om dat dit negatief zou werken op de supporters van beide clubs, hetgee zijns inziens een onjuist standpunt is. Over de uitgereikte financiële cijfers zijn geen vragen. 8Rondvraag. Aan de rondvraag werd door de volgende ledenraadsleden deelgenomen. Blekkenhorst (over het niet naleven van het alcoholverbod bij de wed strijd tegen F.C. Groningen), Kraan (publikatie T.V. uitzending Ajax Olympiakos), Schoevaart (functie van ex-grensrechter de heer Waag- meester), Gianotten (bijwonen van de directeur Algemene Zaken van de ledenraadsvergaderingen)

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1987 | | pagina 27