18 Lanq is er gesproken en nagedacht (o.a. met de Financiële Commissie) wie zo'n dergelijke functie zou kunnen bekleden en uiteindelijk zijn wij onafhankelijk van elkaar tot de conclusie gekomen dat de heer A. van Eijden hiervoor de meest geschikte figuur is. Inmiddels heeft de heer A. van Eijden ja gezegd tegen een eventuele benoeming in deze functie en wij verzoeken U akkoord te gaan met ons voorstel De heer Westrik vraagt wanneer het een en ander zal aanvangen, waar op geantwoord wordt mogelijk per 1 november a.s. De heer Lindeman onderschrijft de nieuwe positie volledig en ook de figuur is als geen ander geschikt, alleen de korte termijn voor he advies van de ledenraad verrast hem. Ook de heer van Wijk ziet zeker de noodzaak van de nieuwe functie in en deelt mede dat ook financieel de functie inpasbaar is. De heer van der Wal zegt overrompeld te zijn ondanks het feit dat Ajax in de toekomst niet meer buiten deze functie kan, wel wordt e vereniging weer financieel belast met deze post. De voorzitter zegt dat de toekomstige directeur zijn eigen geld terug moet verdienen. Ook de heer Boerkoel is van mening dat de heer A. van Eijden de luiste man op de juiste plaats is en vraagt zich af hoe allerlei ta ken in het verleden slechts in vrije tijd konden worden uitgevoerd. De heer Gianotten wil graag iets meer weten over de functie van direc teur algemene zaken, zoals bijvoorbeeld de relatie tot de technisch directeur. De voorzitter geeft vervolgens een omschrijving van de nieuwe functie. De heer Pil zegt dat er nu kansen worden gemist tot het binnenhalen van diverse geldstromen, zijns inziens kan de nieuwe functie dit pro bleem oplossen. De heren Smit en Schoevaart vinden dat als het bestuur de functie noodzakelijk acht dit gewoon moet worden doorgevoerd. De heer Waas is van mening dat we hier ook geen weken over moeten praten maar we willen toch wel wat meer weten over de functie. De heer Henrichs stelt dat er dus een relatie werkgever/werknemer zal ontstaan, met alle gevolgen van dien. Is hieraan gedacht. Het bestuur antwoordt dat er over een contract van vijf jaar wordt gesproken. De heer van Praag zegt dat het advies van de ledenraad is groen licht geven aan het bestuur met betrekking tot de functie. Het bestuur kan zelf de man benoemen. De heer Bartels zegt dat de nieuwe man direct contact moet hebben met de Sky-Box mensen, zo ook met de reeds bestaande V.I.P. groep, het

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1987 | | pagina 23