15 f. 2,4 miljoen tot min f. 640.000,kunnen verminderen. Bij dit negatief vermogen moet u/orden bedacht, dat het stadion zelf is afgeschreven. Er staan alleen nog verbouwingen en de overkapping van de staantribunes op de balans, die in de volgende jaren nog af geschreven moeten worden. Verder zijn de transferwaarden van de spelers zoals gebruikelijk in één keer ten laste van het resultaat gekomen. De lopende contracten hebben een aanzienlijke overwaarde. Voor het komend seizoen is een voorlopige begroting opgesteld met een klein exploitatietekort van ca. f. 53.000. Deze begroting zal in de loop van het jaar steeds worden bijgesteld. Pas nadat de eerste grote wedstrijden in de competitie en Europa cup zijn gespeeld kan enig overzicht worden verkregen over de defi nitieve uitkomsten van het komend seizoen. Financiering volgend seizoen. De investering in de Sky-Boxen en de verbouwing wordt gefinancierd uit een langlopende lening van f. 1.100.000,en uit het gunstige saldo van 1985/1986. Verder zullen de eerste termijnen van de verhuur van de Sky-Boxen als financiering worden gebruikt. Het werken met een voorzichtige begroting met een tekort van ca. f. 53.000,geeft in de financiering geen problemen. Tot slot dank ik de administratieve- en technische staf voor hun inzet en steun aan het bestuur. De leden van de financiële commis sie dank ik voor hun zakelijke en doortastende inbreng. Ik hoop, dat het komend seizoen attractieve, goede wedstrijden zal brengen, waarbij Ajax ver zal komen in de Europa-Cup II. Verder hoop ik, dat de zaak ook buiten de lijnen voor alle suppor ters leuk zal blijven. Iedereen in de voetballerij zal er zijn steentje aan moeten bijdragen om rellen en vandalisme te voorkomen. Tot ziens bij de wedstrijden - Leve Ajax 1 Vervolgens worden de financiële cijfers alsmede de begroting 1986/ 1987 uitgedeeld. De heer v.d. Zwaag zegt dat de begroting 1985/1986 niet is vermeld, zodat hij geen vergelijkende cijfers heeft. Zal in de toekomst gebeuren. De penningmeester deelt mede, dat er aan losse toegangskaarten 9% meer en aan seizoenkaarten 17?ó meer dan het vorig seizoen verkocht werden. De heer v.d. Zwaag vraagt of alle transfers inmiddels zijn betaald of ontvangen, waarop geantwoord wordt dat dit inderdaad het geval is op een uitzondering na. De heer Lindeman vraagt hoe de afschrijving is vastgesteld van de Sky-Boxen. De penningmeester antwoordt dat de inventaris op 5 jaar en de bebouwing op 20 jaar wordt afgeschreven.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1987 | | pagina 20