14 Spelers en Technische Staf. Het is zeer onrustig geu/eest op het transferfront. Een aantal spe lers heeft de selectie verlaten. Een korte opsomming van de voornaamste transfers is wel op zijn plaats: vertrokken Vanenburg Koeman Gasselich Meeuws Yücedag uitgeleend Galjé nieuw gecontracteerd Allistair Dick Jan Wouters Arnold Scholten Danny Blind plus 5 spelers uit "eigen kweek". Het contract met de spits Marco van Basten werd voortgezet, ondanks dat er vanuit binnen- en buitenland aan hem werd getrokken. Het contract met technisch directeur Johan Cruijff werd eveneens verlengd Het contract met de ex-trainer Aad de Mos werd in dit afgelopen seizoen afgewikkeld. Doordat alle verplichtingen zijn betaald is er voor het komend jaar wat meer financiële ruimte ontstaan. Organisatie De financiële administratie wordt thans verder geautomatiseerd. De financiële informatie over het reilen en zeilen van het ongewis se voetbalbedrijf zal daardoor sneller ter beschikking komen. Financiële uitkomst van seizoen 1985/1986. De financiële uitkomst van het seizoen was aanmerkelijk beter dan vorig jaar. In de exploitatie, d.w.z. zonder transfers, was er nog een tekort van rond f. 215.000,-- maar dit werd ruimschoots gecom penseerd door het voordelig saldo van transfers. Het bestuur werkte met een begroting, waarop een overschot van rond f. 50.000,was geraamd. De uiteindelijk lagere uitkomst werd met name veroorzaakt door te genvallende inkomsten, te noemen valt: - recettes competitie 2e halfjaar - T.V.rechten, o.a. de perikelen rond Filmnet/A.T.V. - niet doorgaan van een geplande extra buitenlandse trip - korting op de B.B.I. uitkering over het seizoen 1984/1985 van maar liefst f. 46.000, - geen inkomsten van uitlenen van spelers in de W.K. in Mexico. De transfers gaven een groot voordelig saldo te zien, waarmede het negatieve exploitatiesaldo kon worden gecompenseerd. Wij hebben uiteindelijk het negatief vermogen volgens de balans van

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1987 | | pagina 19