44 Door de dit jaar u/at vreemde vakantie verdeling zowel binnen de ge meente Amsterdam als in combinatie met andere regio's (b.v. Utrecht) is het dit jaar een enkele keer voorgekomen dat een docent alleen in de studieruimte zat, omgekeerd kwam dit ook een enkele keer voor. Wij zullen dit het volgend seizoen zeker proberen te vermijden. De resultaten zijn, op een enkel geval na (dat zelfs de pers haalde) uitstekend geweest. Ook uit reakties van ouders van spelers bliJkt wel dat Ajax met dit onderdeel van de begeleiding goed werk doe Ook de militaire dienstplicht van een aantal spelers heeft dit jaar weer geleid tot overleg met trainers, de gedelegeerde van het Bestuur binnen onze commissie en de militaire autoriteiten. De heer Stemerdink. hoofd van de indelingsraad militaire zaken in onze regio, fungeert sinds dit jaar officieel als ad hoe deskundige binnen de SBC. Voor een aantal spelers die buiten Amsterdam wonen bleek het vinden van een school in Amsterdam een goede oplossing. Hierdoor wordt veel tijd gewonnen en door de betere contacten met de scholen in Amster dam verloopt de studiebegeleiding ook makkelijker. Ook het volgend jaar is voor een aantal spelers deze oplossing ge hanteerd. Zij komen dus 's morgens naar Amsterdam om er onderwijs te volgen en kunnen van de school uit naar Ajax om er 's middags stu diebegeleiding te krijgen en daarna te gaan trainen. Voorwaarde is natuurlijk, dat de verbindingen met openbaar vervoere.d goed zijn. De bijeenkomsten met de docenten vonden ook dit jaar weer plaats. Hier wordt de werkwijze van de studiebegeleiding doorgelicht en aange past. Er is na de laatste bijeenkomst besloten om de kontakten met de mento ren op de diverse scholen te verstevigen. Wellicht door weer eens een avond te organiseren, zoals enige jaren geleden, met de direkties van scholen, maar nu met het zwaartepunt wat meer op de mentoren e.g. klassebegeleiders van onze spelers. Dat vele andere aktiviteiten hier niet met name genoemd worden, bete kent niet dat zij minder belangrijk zouden zijn, maar het zou dit verslag vele malen langer maken. Bovendien zijn er, zoals be- arijpelijk bij de sociaal-maatschappelijke begeleiding, een aantal vertrouwelijke aspecten bij die in dit verslag niet thuis horen. Tot slot dient hier vermeld te worden, dat een aantal contractspe lers de wens te kennen heeft gegeven voor volgend jaar met een studie te beginnen om hun carrière na het voetballen te verzorgen. Een verheugende ontwikkeling, die het afgelopen seizoen al op beschei den wijze was gestart. De SBC zal alles doen wat in haar vermogen ligt om dit te stimuie en te begeleiden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1986 | | pagina 49