19 gevaar mocht komen. Onze drie A-trainers zijn zeer tevreden over de huidige combinatie met Cruyff. Hetzelfde spelpatroon loopt als een rode draad door de gehele vereniging. Naar aanleiding van een vraag van de heer Gianotten over de klacht bij de tuchtcommissie inzake Cruyff deelt de voorzitter mede, dat in het bondsbestuur een commissie was benoemd om deze zaak uit te zoeken en dat dit inmiddels is opgelost. Over het al of niet aantrekken van de speler Arnesen kan verder nog niets worden medegedeeld. Anderlecht heeft nog 1 week uitstel ge vraagd. Er zijn bij alle partijen redenen aanwezig om de overgang van Arnesen naar Ajax te laten doorgaan, want Arnesen zelf wil persé spelen i.v.m. de grote kans voor het Deense elftal om naar Mexico te gaan. Wat betreft de nieuw in te voeren Europese competitie kan nog wei nig zinnigs worden medegedeeld, maar dat de UEEA een enorm inkom stenverlies heeft door het uitsluiten van Engelse clubs en door slechte loting van diverse topclubs, is duidelijk. De heer van Eijden, die als vice-voorzitter in de organisatiecommissie is be noemd, merkt op dat er bij de K.N.V.B. een bericht is binnengekomen dat de UEFA liever geen concurrentie voor hun eigen Europacupvoetbal wenst en met name de Italiaanse clubs krabbelen enigszins terug. De voorzitter deelt mede dat Ajax niet aan het indoor-soccertoernooi zal meedoen ondanks een laatste poging van de K.N.V.B. om dit be sluit te herzien. De redenen hiervoor zijn, dat als het Nederlands elftal zich plaatst voor Mexico, Ajax veel spelers voor een trip in januari zal moeten afstaan; bij niet plaatsing kunnen er door Ajax veel vriendschappelijke wedstrijden worden gespeeld en ook dat het toernooi in eerste instantie omstreeks 5 d 7 januari zou aanvangen maar dat dit door de KNVB is gewijzigd, waardoor het toernooi direct na de kerst zou aanvangen en de spelers geen enkele rust zouden krijgen. Het indoor-soccertoernooi in Brussel, dat op 5 januari zou aanvangen, staat ook op losse schroeven. Wel zal op 10 december in de Sporthallen Zuid een zaalvoetbalwed strijd worden gespeeld ten behoeve van Kenya. 7. Rondvraag. Aan de rondvraag werd door de volgende ledenraadsleden deelgenomen: Pil (verzoekt de voorzitter niet uit zijn functie bij de K.N.V.B. te stappen), van der Zwaag (K.N.V.B. contract met Filmnet) en (over de smerige kuipstoeltjes op de tribune), Kraan (na 8 verliespunten blijft ledenraad achter bestuursbeleid staan), Bakker (bij eventuele komst Arnesen medisch keuren), Andriese (overname Inter Football door Kwantum), Blekkenhorst (gesprek Ine Brenk en het Mundialito- toernooi) 8. Sluiting. Nadat is vastgesteld dat de volgende vergadering op 6 februari 1986

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1986 | | pagina 24