13 is een exclusief contract afgesloten met "Phoenix", een dochter maatschappij van Koninklijke Nijverdal - Ten Cate. Ajax deelt daarbij mee in de opbrengst van de verkochte artikelen. Al met al zullen de baten uit sponsoring en reclame voor het komend seizoen rond f. 470.000,hoger zijn dan thans. Overheidsbijdragen. De ere-divisie en eerste-divisie krijgen gezamenlijk subsidies van W.V.C. en uitkeringen uit de Toto en Lotto. Al enkele jaren is daar naast een vereveningsregeling van kracht, u/aardoor de grote clubs de kleine clubs subsidiëren. Het geheel van al deze regelingen leidt er toe, dat Ajax vrijwel geen cent meer krijgt uit subsidies en Toto/Lotto gelden. Desondanks meent de overheid, dat wij ons wel dienen te houden aan de richtlijnen van het Budget Bewakings Insti tuut. Deze richtlijnen zijn overigens niet ongezond. De afrekening over het seizoen 1983/1984 is in dit jaar verantwoord. De bruto-uitkering was f. 233.000,waartegenover Ajax een vereve ningsheffing moest betalen van f. 218.966,Verder kreeg Ajax een deel van de strafkortingen, die aan andere clubs werden opgelegd, waardoor per saldo f. 39.524,als baten werd geboekt. Investeringen stadion. Zoals gezegd is de overkapping van de staantribunes gereed gekomen en zijn ze het afgelopen seizoen in gebruik genomen. De investerings kosten daarvan kwamen op circa f. 1.350.000, Verder is de verwarmingsinstallatie vernieuwd en omgebouwd op aardgas waarmee een investering van f. 220.000,was gemoeid. De verbruiks cijfers over het afgelopen seizoen tonen aan dat er een besparing van 30 - 40% is bereikt. Transfers. Het aantrekken van nieuwe spelers voor het komende seizoen heeft geen grote investeringen in transfers gevergd. De routinier A. Mühren was transfervrij. Verdere aanvulling kon uit de "eigen kweek" worden verkregen. De verkoop van spelers is in de afgelopen periode beperkt geweest tot W. van Buuren en S. Storm. D. Schoenaker was transfervrij. Trainers Helaas hebben wij voortijdig van A. de flos afscheid moeten nemen, financieel betekent het, dat Ajax hem zijn contract tot einde van dit seizoen moet uitbetalen. Wij prijzen ons gelukkig dat wij voor komend seizoen over een ruim aantal trainers beschikken, waarbij de algehele technische coördinatie in handen van de technisch direkteur J. Cruijff is gelegd. Toegangsprijzen. Al gedurende 3 jaren zijn de toegangsprijzen niet verhoogd, met uit zondering van de staantribunes. Dit laatste in verband met de over kapping. Ook van de VIP-tribunes werd een hogere bijdrage gevraagd.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1986 | | pagina 18