12 De recettes waren dit seizoen hoger dan vorig jaar, maar die stij ging bleef toch achter bij de prognose van het bestuur. Het kostenverloop was ongunstiger dan vorig jaar. Vooral de spelers- en trainerssalarissen stegen behoorlijk, n.l. met 20?ó. Financiële positie. Het negatief vermogen op de balans bedraagt f. 2.404.528, Op de balans is aan vaste activa f. 2.949.623,opgenomen. Bij de beoordeling van de financiële positie moet worden bedacht, dat het hele sportcomplex vrijwel geheel is afgeschreven. De werke lijke waarde daarvan is moeilijk te schatten, maar loopt toch zeker in de miljoenen. Verder wijs ik u er nog op, dat de transferbedragen van gekochte spelers meteen worden afgeschreven. Dat wil zeggen, dat de lopende contracten een aanzienlijke overwaarde hebben. Om een idee te geven van de waarde: de gebouwen, inventarissen en de inhoud van de prijzenkast zijn door de verzekering getaxeerd op ruim 38 miljoen gulden. Dat is dan de herbouwwaarde, waarbij ik aanteken dat die veel hoger is dan de waarde als stadion. Een andere indicatie van de waarde is het feit, dat de bank haar kredieten heeft verlengd op basis van een door Ajax gevestigde hypo thecaire zekerheid van f. 6.000.000,verhoogd met f. 2.400.000, voor kosten. In het verslagjaar is een vaste lening van f. 1.500.000,afgeslo ten bij de bank. Daarbij is een maximaal rekening-courant-krediet van f. 3.000.000,beschikbaar. Gezien de werkelijke waarde van het sportcomplex is Ajax nog steeds kredietwaardig. Door het negatief vermogen en de benodigde financiering van vaste activa zijn de resultaten opgelopen tot f. 290.000,ofwel 6?ó van de opbrengsten. Opbrengsten recettes seizoen 1984/1985. De recettes uit de nationale competitie stegen ongeveer 1%. Er werden meer seizoenkaarten en meer losse kaarten verkocht. Aan de overkapping van de beide staantribunesdie dit seizoen voor het eerst in gebruik waren, is een deel van de gestegen recettes te danken. Dat is duidelijk te zien aan de aantallen verkochte staan plaatsen. De totale opbrengst in geld van de staantribunes was f. 209.000,hoger dan het jaar daarvoor. Natuurlijk wordt door deze verbetering wel enige "concurrentie" aan de duurdere zitplaat sen aangedaan. Opbrengsten reclame en sponsoring. De opbrengsten uit reclame en sponsoring nemen een steeds grotere plaats in. Inmiddels maakt dit ca. 25?ó van de begroting uit. Daar aan is het te danken dat wij nog steeds draaien op topniveau. Voor het volgende seizoen is het shirtreclame- en sponsoringcon- tract met TDK opnieuw afgesloten voor 3 jaar. Verder werd met het kledingmerk Kappa eveneens een driejarige sponsoringovereenkomst gesloten Voor het gebruik van onze naam en beeldmerk op vlaggen, shirts e.d.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1986 | | pagina 17