88 Voor het boekjaar 1983-1984 wordt gewerkt met een sluitende begro ting, waarbij is uitgegaan van een ontvangst- en uitgavenpatroon van 3,7 millioen, tegenover 7 millioen in het afgelopen boekjaar. Deze verlaging in ontvangsten, zowel als voor de uitgaven wordt voornamelijk verwacht en gezocht in vermindering van recettes en vermindering van salariskosten. Werkende met een sluitende begroting verwacht de penningmeester het boekjaar 1983 - 1984 met een gunstig saldo te kunnen afsluiten. Hierin kunnen wij helemaal meegaan, gezien de wel zeer voorzichtige raming voor wat betreft de inkomsten uit de Europacup- en nationale bekerwedstrijden f. 300.000,-, vorig jaar f. 1.250.000,-). Uit deze wedstrijden moet dan ook de meevaller komen, die Ajax zo goed kan gebruiken en die wij het bestuur zo van harte gunnen. Dit zou dan in het bijzonder onze te zwakke kapitaalpositie ten goede moeten komen. Niets is echter speculatiever dan het opstellen van een begroting voor een voetbalvereniging. Hoewel we een zeer belangrijke en on misbare ruggesteun hebben aan sponsoring en reclame, staat en valt een begroting toch vooral door de resultaten van het eerste elftal en wel in het bijzonder wat de Europacupwedstrijden betreft. Dat het eerste elftal ons ook in het seizoen 1983 - 1984 niet in de steek moge laten, wensen wij het bestuur en in het bijzonder de penningmeester van harte toe en wij willen thans overgaan tot het officiële rapport. Rapport van de financiële commissie van de A.F.C. "Ajax" over het boekjaar 1982 - 1983. Overeenkomstig artikel 24 van de statuten heeft in het thans ver streken boekjaar 1982 - 1983 de financiële commissie de haar opge dragen taak vervuld, te weten toezicht uit te oefenen op alle zaken het geldelijk beheer betreffende en het bestuur van advies te die nen in alle financiële aangelegenheden, vallende buiten het dage lijks beheer. De financiële commissie heeft eveneens op grond van vorengenoemd artikel een deel van haar werkzaamheden overgedragen aan het Ac countantskantoor Dijker Doornbos te Amsterdam, dat over de door haar verrichte werkzaamheden een rapport, gedateerd 18 augustus 1983 heeft uitgebracht, welk rapport onderdeel vormt van dit ver slag. Op grond van onze bevindingen en van het door genoemd Accountants bureau uitgebrachte rapport verklaren wij, dat de penningmeester de hem volgens artikel 21, punt 3 van de statuten opgelegde taken op voorbeeldige wijze heeft verricht of doen verrichten en de in over leg met onze commissie vastgestelde balans per 30 juni 1983 een ge trouw beeld geven van de vermogenspositie, respectievelijk van het behaalde resultaat. Wij adviseren u derhalve de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële be leid.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 94