74 Genoemd u/erden reeds: - de militaire autoriteiten - de NSWF - de NSF - de KNVB - de Stichting Arbeids Zaken Betaald Voetbal (het zgn. "klankbord") Maar ook de Prof. Idenburg Stichting heeft de S.B.C. dit afgelopen jaar weer haar diensten bewezen en daardoor zijn een aantal spelers op het spoor van een juiste voortgezette opleiding gezet. Het is niet te doen gebruikelijk om alle persoonlijke contacten die voortvloeien uit de problemen die spelers dit jaar ook weer hadden in een verslag als dit te vermelden. Het zijn er vele geweest. Sommige hadden niet altijd het gewenste resultaat. Het zij hier geconstateerd. Het is zeker niet zo, dat in de sociaal-maatschappelijke begeleiding de 100?ó aan resultaat ge haald kan worden. Een van de problemen is nog steeds: Hoe vinden we aangepast werk voor spelers die hun schoolloopbaan beëindigd of zelfs opgegeven heb ben (ook dit laatste komt nog voor).In één enkel geval is een spe ler bij een van Ajax' VIP's tewerkgesteld; zijn de mogelijkheden uitgeput; zijn er toch nieuwe gezichtspunten? Ook dit item zou op nieuw een onderwerp voor een gesprek met het Bestuur moeten zijn. Een van de moeilijk op gang te brengen ontwikkelingen is ook de begeleiding van de profs. Het blijft nu veelal bij een gesprek hier en daar. Wellicht zeer verhelderend voor de speler, maar van échte, sociaal maatschappelijke begeleiding t.o.v. een stuk carrièreplan ning tijdens of na de voetballoopbaan is zelden sprake. Welke bevoegdheden heeft de commissie in die sector van onze vere niging. Het nog niet duidelijk afgeronde concept-rapport over het betaalde voetbal bij Ajax is hier een gevolg van. Het voortgangs-rapport van "Ajax Begeleidt" moet wezenlijk iets nieuws toevoegen aan het reeds verschenen deel. Reden temeer om over de aspecten van de begeleiding bij de profs met het Bestuur (en de trainers) van gedachten te wisselen. Financiën Zoals in het evaluatieverslag van het vorig seizoen reeds werd aan gekondigd zijn de kosten van de totale studiebegeleiding dit jaar gestegen. Deze stijging van de kosten betekent overigens niet dat we de begroting hebben overschreden. Het hogere bedrag aan uitgaven vindt zijn oorzaak in het feit, dat de studiebegeleiding in het seizoen 1983-1984 veel vroeger is ge start dan de voorgaande jaren doordat er veel meer talentvolle spelers van buiten Amsterdam werden aangetrokken. Meer spelers dan vroeger kampten al meteen bij de aanvang van het seizoen met het probleem van te weinig beschikbare tijd voor de studie in verband met de reistijden. Het aantal spelers dat gebruik maakte van de studiebegeleiding is gestegen, dat maakte meer docenten per zitting noodzakelijk aan-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 80