73 den, inhaalcompetitiewedstrijden op doordeweekse dagen en verander de trainingstijden. Uiteindelijk werd de volgende werkwijze voor het volgend seizoen voorgesteld a. De interviews ter inventarisering van de studieproblemen van de individuele jeugdspelers zullen zoals gewoonlijk aan het begin van het seizoen plaatsvinden. b. Bij noodzakelijk gebleken studiebegeleiding zal er een gesprek volgen tussen de begeleider, de speler en de ouders. c. Een brief naar de school met de mededeling dat een leerling van die school bij Ajax deelneemt aan de studiebegeleiding en het verzoek om contact op te nemen met de S.B.C. als de studieresul taten daartoe aanleiding geven. d. Ouders van de spelers die op het laatst van het schooljaar de studiebegeleiding verzuimen refereren aan het gesprek zoals dat aan het begin van het seizoen (zie ad b.) werd gevoerd en waar afspraken t.a.v. de studiebegeleiding werden gemaakt. Wij verwachten met deze stap nog betere contacten met de scholen op te bouwen en een deel van de verantwoordelijkheid voor de studie van de spelers terug te koppelen naar waar die hoort, bij de ouders en de speler zelf. De docenten hebben vanzelfsprekend een belangrijke taak bij het signaleren van de storingen in de studiebegeleiding. De vraag vanuit de S.B.C. luidt hier: Is het mogelijk dat de S.B.C. op ander briefpapier en onder eigen verantwoordelijkheid haar cor respondentie kan voeren met personen en/of scholen voor zover dat de studiebegeleiding betreft. Over de vorm van e.e.a. zouden we graag met het Bestuur van gedachten wisselen. Vergoeding van docenten. Tijdens de bespreking met de docenten is, zoals te begrijpen, de over de vergoeding van de studiebegeleiding verschuldigde belasting ter sprake gekomen. Indien over de huidige declaraties volgens de reguliere bepalingen belasting moet worden betaald, zal dat betekenen dat er van het to tale te ontvangen bedrag over het lopende verenigingsjaar zo weinig effectief over blijft dat de animo om de studiebegeleiding te blij ven verzorgen tot het nulpunt zal dalen. Het behoeft geen betoog dat dat weinig minder dan een ramp zou be tekenen, aangezien de studiebegeleiding voor de jeugdige spelers de ruggegraat is van onze werkzaamheden. De oplossing willen wij hier niet aangeven maar zal zeker een be langrijk punt van bespreking dienen te zijn op de vergadering met het Bestuur aan het begin van het seizoen 1984-1983. Andere contacten en werkzaamheden. Het spreekt vanzelf dat een aantal contacten die in het verleden werden opgebouwd ook dit jaar door de S.B.C. werden gecontinueerd.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 79