72 Iers op dezelfde wijze te begeleiden zoals Ajax dat deed. De conclusie kan kort zijn: De afspraak functioneert niet. De vraag is of wij ons er zo langzamerhand bij moeten neerleggen dat de samenwerking met de KNVB nooit van de grond komt of dat wij zelf met een duidelijk voorstel naar de KNVB moeten komen om de communicatiekanalen aan te leggen. Contacten met de pers. Naast een interview met Kees Jansma in V.I. vond er een gesprek plaats tussen de coördinator en L. Stevens van de NCRV dat op een donderdagavond in maart werd uitgezonden. Dit mede naar aanleiding van een studiedag die georganiseerd was door de NFUS in samenwerking met Johan v.d. Haar van de NSF en waar de S.B.C. gevraagd was haar medewerking aan te verlenen. Deze in Papendal gehouden studiedag stond voor Ajax duidelijk in het teken van PR. Misschien mogen wij hier volstaan met de mededeling dat het optre den van de S.B.C. op deze dag in Papendal een groot succes was. Hoe goed de samenwerking binnen de S.B.C. is, werd wel benadrukt door het feit dat de gehele S.B.C. in Papendal "akte de presence" gaf. Het leerde ons in ieder geval weer, hoe ver we zijn met onze sociale maatschappelijke begeleiding in de sport. En ook hoe er in het land ook bij andere sporten dan de Voetbal Sport, naar ons ge luisterd wordt. Contacten met de begeleidster van de keurturnsters van het KNGV in het internaat in Arnhem. Op verzoek van mw. Bonna - v.d. Kooy van de NSF die de turnsters begeleidt voor wat betreft hun schoolloopbaan, heeft de coördinator van de S.B.C. een gesprek met haar gehad over het opzetten van een juiste vorm van studiebegeleiding voor de geselecteerde turnsters die nog op school zitten. Wij kunnen hier volstaan met het constateren dat mw. v.d. Kooy blijkens haar reactie een duidelijk beeld heeft gekregen hoe zij die studiebegeleiding van de grond zal kunnen krijgen. Een contact van weer een andere aard was het optreden als gastdo cent van de coördinator van de S.B.C. bij de nieuwe opl. Cursus Be taald Voetbal. Dat het onderwerp de belangstelling had bleek uit de vele vragen die de cursisten stelden. De les zou om 10.30 uur afgelopen zijn, maar deze liep uit tot 11.30 uur. Samenwerking met de docenten die de studiebegeleiding verzorgen. Ook dit jaar zijn er weer een aantal vergaderingen met de docenten geweest. De afspraken van vorig jaar werden nog eens geëvalueerd. Uit de bespreking kwamen een paar nieuwe gezichtspunten naar voren, die een nog beter functioneren van de studiebegeleiding zullen moe ten bewerkstelligen. Een conclusie bij de laatste bijeenkomst was in ieder geval dat de studiebegeleiding tot aan de voorjaarsvakantie optimaal verliep. Daarna rezen er problemen t.a.v. de aanwezigheid van de spelers door de al eerder vermelde toename van vriendschappelijke wedstrij-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 78