71 belemmerd door, hetzij verschuiving van trainingen, hetzij ingelaste vriendschappelijke wedstrijden, waardoor de spelers niet op de voor hen ingeroosterde tijden in de "persruimte" konden verschijnen. Het is de studie- en begeleidingscommissie nog steeds een raadsel hoe dit op te lossen. Het gaat te ver om te constateren dat de leden van de S.B.C. er wat wanhopig onder worden, (en met hen de docenten), maar we achten het zeer noodzakelijk dat we het komend jaar een goede oplossing voor dit probleem vinden. De overlegsituatie met het Bestuur, veelal via haar gedelegeerde bij de S.B.C.de heer A. van Eijden, laat niets te wensen over, in die zin dat de communicatie steeds zeer prettig verloopt en de be sluitvorming over te nemen maatregelen vlot en vaardig geschiedt. Echter het bijwonen van de vergaderingen der S.B.C. van de gedele geerde van het Bestuur was ook afgelopen jaar vaak niet mogelijk door noodzakelijke aanwezigheid van de heer van Eijden elders. Contacten met instellingen en organisaties buiten Ajax. Met vele scholen zijn ook dit jaar de gesprekken over onze spelers c.q. hun leerlingen uitstekend verlopen. Het vorig jaar in samenspraak met het Bestuur genomen besluit om de scholen op een avond bij Ajax uit te nodigen om ze nader over de werkwijze van de S.B.C. te informeren, werd in maart 1984 geëffec tueerd. En alhoewel vele scholen door het wat ongebruikelijke tijd stip (het was voorjaarsvakantie) bericht zonden geen vertegenwoor diger te kunnen zenden, moet de avond toch geslaagd genoemd worden. De positieve reacties getuigen hiervan. Mede op grond van deze positieve reacties en de vraag van de meeste scholen die niet aanwezig konden zijn om bij een herhaling van een dergelijke bijeenkomst weer de uitnodiging te ontvangen, lijkt het de S.B.C. een goede zaak om dit initiatief voort te zetten en in oktober/november van het komende verenigingsjaar wederom zo een in formatie-avond te organiseren. Uiteraard gaat de dank van de o.B.C. hier uit aan degenen, die op die informatie-avond vanuit alle gele dingen binnen Ajax aanwezig waren en die mede hielpen deze avond te doen slagen. Ook de militaire zaken werden afgelopen jaar weer optimaal behan deld. Door de faciliteiten die uit de kontakten met de militaire autoriteiten voortkwamen, konden vele spelers op bijna normale wijze aan training— en wedstrijdschema deelnemen. De S.B.C. heeft ook haar bijdrage geleverd aan enkele andere belang rijke besprekingen en evenementen zoals: Contacten met de Stichting Arbeids Zaken Betaald Voetbal, vertegen woordigd door de heer R. Oostinga. Contacten met de KNVB, tijdens een bespreking met de KNVB in de Bestuurskamer van Ajax, waar ook de coördinator van de S.B.C. aan wezig was, werden (wederom) afspraken gemaakt m.b.t. het tijdig informeren van o.a. de S.B.C., zodat deze bij selectie van Ajax spelers voor enig KNVB team tijdig haar maatregelen kon nemen. Er kwam tijdens deze bespreking van KNVB zijde zelfs het verzoek of de S.B.C. van Ajax aan de KNVB hand- en spandiensten wilde verlenen, omdat zij (KNVB) zelf niet bij machte was om de geselecteerde spe-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 77