70 buiten Ajax valt veel nieuws te melden en dat zeker in positieve zin. Dit alles geeft de Studie- en Begeleidingscommissie alle reden om met tevredenheid terug te zien op het afgelopen jaar. Werkwijze S.B.C. De werkwijze van de S.B.C. heeft in de afgelopen jaren zijn vaste vorm verkregen en er was geen reden om deze, immers zeer doelmatig gebleken, aanpak te wijzigen. De taakverdeling was dan ook dezelfde als in het vorige verenigings jaar t.w. coördinator - I. Waas (benevens tweede elftal) A-selectie - D. Karremans A-juniores - T. Tielenburg B-juniores - J. Tielenburg C-juniores - H.P. de Weers. Voor volgend jaar zal er alleen een taakverschuiving plaatsvinden t.a.v. de A en B juniores. Daar zullen de heren J. en T. Tielenburg van plaats verschuiven, zodat in ieder geval de vele B-juniores die bij Ajax blijven dezelfde begeleider aantreffen als ze naar de A- juniores overgaan. Juist in die leeftijdsgroep is het belangrijk gebleken dat de spelers met dezelfde persoon geconfronteerd worden. Bij de aanvang van het seizoen waren weer de gebruikelijke bespre kingen met de jeugdsecretarisde trainers en leiders van de elf tallen en het Bestuur in de werkkalender vastgelegd. Ook de interviews met alle jeugdspelers zijn in de aanvang van het seizoen 1983-1984 afgerond. Een steeds weer terugkerende, zeer nuttige en tijdrovende bezigheid die de basis is voor de individuele begeleiding in het komende sei zoen. Studiebegeleiding. De uit de interviews geïnventariseerde problematiek van de indivi duele jeugdspelers heeft ook dit jaar weer geleid tot een grote deelname aan onze uitstekend werkende studiebegeleiding. Met wisselend succes (gelukkig in ruime mate in positieve zin) heb- ben 40 jeugdspelers hun huiswerk onder de bekende deskundige be geleiding kunnen maken. Dit jaar werden ook weer een aantal talenten meer individueel bege leid om er voor te zorgen dat ze hun diploma konden halen en zich ook in voetbaltechnische zin evenwichtiger konden ontwikkelen. Een van de spelers hoorde wel zeer ver van huis (Canada) dat hij met succes het eindexamen voor de HAVO had afgesloten. Dit hier te vermelden heeft alleen tot doel om exemplair aan te tonen, dat spelers soms vanuit een hopeloos lijkende situatie met strikte individuele begeleiding toch hun diploma kunnen behalen. Deze meer individuele begeleiding van talentvolle spelers zal ook volgend jaar meer gevoerd gaan worden. Samenwerking binnen Ajax. Ondanks vele goedlopende kontakten met de jeugdcommissie is toch ook dit jaar de studiebegeleiding een groot aantal keren ernstig

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 76