57 Zondag 4 september werd deelgenomen aan een tournooi georganiseerd door P.S.V. om de supporterswisselbeker. Deelnemende verenigingen waren: Ajax, Excelsior, Overpelt (België) en P.S.V. Speelduur per wedstrijd 45 minuten. P.S.V. - Overpelt 1-0 Excelsior - Ajax 1-0 Excelsior - Overpelt 1-0 P.S.V. - Ajax 0-0 Overpelt - Ajax 0-1 P.S.V. - Excelsior 3-1 Eindresultaat: 1. P.S.V., 2. Excelsior, 3. Ajax en 4. Overpelt. 4 september Ajax 4 comb. - R.K.A.V.I.C. 3 comb. 1-1 De competitie van de K.N.V.B., district West 1 begon op zondag 11 september 1983. De competitie van de K.N.V.B. afdeling Amsterdam begon op zaterdag 10 september 1983. Ajax 3 moest na de promotie het een klasse hoger proberen. Een zwaarder programma ongetwijfeld, maar het derde elftal moet dat aan kunnen Ajax 4 gelukte het in het voorgaande seizoen maar net om aan degra datie te ontkomen en zal het komende seizoen beter voor de dag moe ten komen. Het elftal van Ajax 5 werd aan het eind van het seizoen 1982 - 1983 teruggetrokken uit de zondagcompetitie en neemt in het seizoen 1983 - 1984 deel aan de zaterdagcompetitie van de K.N.V.B. afdeling Amsterdam, klasse 3 C. De eerste wedstrijd van Ajax 3 was thuis tegen R.C.H. 2. Ajax speel de beter dan R.C.H.schepte zich ook kansen maar 3 maal tegen lat en paal stond een doelpunt in de weg. R.C.H. ging zeer verdedigend spelen waardoor het hun lukte om de stand op 0 - 0 te houden. Ajax 4 begon de competitie slecht door een thuisnederlaag met 2-0 tegen D.J.K. 2. Het zaterdagmiddagelftal speelde zijn eerste wedstrijd thuis tegen N.E.C.'75, waarvoor grote belangstelling bestond. De wedstrijd eindigde in een 8-2 overwinning met 5 doelpunten van Rolf Grootenboer. Het is te hopen dat een goed begin het halve werk is Door grote overwinningen bleek al spoedig dat het elftal te sterk was voor de derde klasse. Door een overwinning met 4 - 2 op 31 maart 1984 op Overamstel en een nederlaag van J.O.S. werd het vijfde kampioen. Tot aan het eind van het seizoen bleef het elftal niet alleen ongeslagen maar waren de gespeelde 20 wedstrijden alle gewonnen. Of het in het volgende seizoen, een klasse hoger, net zo gemakkelijk zal gaan, moet worden afgewacht. Alvorens de eindstanden te publiceren wordt nog medegedeeld dat de heer Van der Zwaag, de begeleider van Ajax 3, aan het eind van het

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 63