41 Door ons werden in de competitie de meeste doelpunten gescoord, te weten 100. Onze tegenstanders maakten tegen ons 46 doelpunten, het geen te veel is. Het geeft een aanwijzing dat enige versterking van de achterhoede welkom zou zijn. De competitie beëindigen op de derde plaats kan, gelet op de oner varenheid van ons jeugdig elftal, mijns inziens toch wel succesvol worden genoemd. In elk geval werd met een voorsprong van 10 punten op nummer 4 Europees voetbal veilig gesteld. Vooral als daarbij in aanmerking wordt genomen: a. de vele lange blessures van Molenaar, Rijkaard, Olsen en Ophof; b. de uitschakeling van Gasselich en Van Basten door de ziekte van Pfeiffer; c. de schorsingen van Koeman, Mölby, Rijkaard en Schoenaker; d. het bij de letters a, b en c vermelde was de oorzaak dat het eerste elftal geen enkele keer 2 wedstrijden achtereen in de zelfde opstelling kon spelen. Niettemin heeft het niet behalen van het landskampioenschap onder de Ajax-aanhang toch wel enige teleurstelling gegeven. De 100 competitiedoelpunten werden gemaakt door: Van Basten 28 w.o. 3 pen. Schoenaker 12 Gasselich 11 w.o. 1 pen. Rijkaard 9 Koeman 7 w.o. 2 pen. Vanenburg 7 Bosman 5 Olsen 5 Van 't Schip - 5 Boeve 3 Ophof 3 w.o. 1 pen. Mölby 2 Molenaar 2 eigen doel 1 de derde plaats van de enigszins Gasselich met 11 doelpunten opmerkelijk in vergelijking met de 7 doelpunten van Vanenburg op de zevende plaats. Het 100ste doelpunt werd in de wedstrijd Ajax - D.S.'79 gemaakt door Marco van Basten. Het is de laatste jaren enigszins gebruikelijk geworden dat ook worden vermeld de zogenaamde schaduwschutterswaarmede wordt be doeld dat een voorzet wordt gegeven waaruit direct wordt ge scoord. (Assits). In het afgelopen seizoen waren dit bij Ajax: Vanenburg 17, Olsen 9, Van 't Schip 8, Gasselich, Molenaar en Mölby elk 6, Boeve 5, Rijkaard 4, Koeman, Ophof en Schoenaker elk 3, Van Basten 2, Van Buuren en Silooy elk 1. In nummer 23 van 9 juni 1984 van Voetbal International zijn aller lei gegevens gepubliceerd betrekking hebbende op het seizoen 1983- 1984 bijgehouden door de heer John Frederikstadt waaruit we het

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 47