38 COMPETITIE. De competitie 1983 - 1984 nam een aanvang in het weekeinde van 20 - 21 augustus 1983. Op de woensdagavonden 24 en 31 augustus werd in de ere-divisie ook een volledig programma afgewerkt. Onze eerste competitiewedstrijd was uit tegen de E.C. Utrecht, die in een gelijk spel 1-1 eindigde. Woensdag 24 augustus Ajax - Willen II 3 - 0. De volgende 4 wed strijden werden eveneens gewonnen. Voor zondag 18 september was vastgesteld de wedstrijd Ajax - Eeye- noord, die in het Olympisch stadion werd gespeeld. Na de reeds gespeelde 6 wedstrijden was de stand: gesp. gew. gel. verl. punten voor - tegen Ajax 6 5 1 - 11 21-6 Eeyenoord 6 5 1 - 11 18-6 Het werd een monsterscore, want de wedstrijd werd met 8-2 door ons gewonnen. Het was een soort nationale prestigeslag, met de aan wezigheid van Cruijff bij Eeyenoord. Deze werd echter door Ophof op bekwame wijze in bedwang gehouden. Hij kweet zich opvallend goed van deze taak, waardoor Cruijff geen enkele greep op de wedstrijd kreeg. Onze beste spelers waren Marco van Basten, Jesper Olsen, Gerald Vanenburg, Peter Boeve en Edo Ophof. De doelpunten werden gescoord door Van Basten 3, Olsen 2, Boeve, Molenaar en Koeman uit een penalty. Bij de stand 3-0 kwam Eeyenoord terug tot 3-2, waarna een tijdlang de strijd gelijk opging. Nadat Molenaar met een kopbal 4-2 had ge scoord kon Ajax vrij gemakkelijk de stand opvoeren tot 8-2. Een kwartier voor het einde van de op 24 september gespeelde wed strijd Haarlem-Ajax stonden we met 3-0 voor. Bij deze stand brak Olsen door de verdediging van Haarlen, maar kreeg vlak voor het doel een tik tegen zijn standbeen, waardoor hij niet kon scoren. De scheidsrechter, Van Swieten, gaf ten onrechte geen strafschop. Haarlem trok direct ten aanval en scoorde 3-1. In plaats van 4-0 voor ons werd het 3-1. Onze spelers waren hierdoor geheel uit hun spel en Haarlem zag hierdoor kans de stand op 3-3 te brengen. Scheidsrechter Van Swieten zei na afloop: Je geeft toch een kwar tier voor tijd bij de stand 3-0 geen strafschop. De stad in de competitie van Ajax en E.C. Den Bosch was als volgt: gesp. gew. gel. verl. punten voor - tegen Ajax 9 6 3 - 15 33 - 12 le plaats E.C. Den Bosch 9 13 5 5 8 - 18 14e plaats. Op 16 oktober werd de wedstrijd E.C. Den Bosch - Ajax met 3-0 door ons verloren, mede door de op de voorafgaande woensdag gespeelde internationale wedstrijd Ierland - Nederland, die tegen de ver wachting in met 3-2 door Nederland werd gewonnen, na een achter stand van 2-0 bij de rust. Een welkome gelegenheid om na afloop een flink feestje te houden, waar op zichzelf niets tegen is, behalve dat de trainers en het grote aantal officials toezicht hadden die nen te houden op de van de clubs geleende spelers. Dit heeft niet

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 44