32 financieren. De toegangsprijs voor de staantribunes zal van f. 7,30 tot f. 10,- per wedstrijd worden verhoogd. Een subsidie in het kader van het werklozenproject zal niet haal baar zijn, omdat uitsluitend op de loonsom, welke slechts 20% van het totale bedrag zal uitmaken, 40% subsidie kan worden verkregen. Maximaal zou dit f. 100.000,- kunnen bedragen maar dan zouden de werkzaamheden moeten meelopen met alle andere projecten, waardoor het niet alleen veel langer gaat duren, maar dat het ook duurder zal worden. Een voordeel voor Ajax zal dit zeker niet zijn. De zijkanten van alle tribunes zullen geheel worden dichtgemaakt met doorzichtig kunststof (lumocryl). De voorzitter deelt vervolgens mede, dat met Spitz Kohn een éénja rig trainerscontract is afgesloten, met een optie voor aansluitend nog twee jaar. Deze zal tijdelijk als vervanger fungeren van Hassie van Wijk. Zoals reeds bekend is hebben Spelbos en Meeuws een contract getekend. Spelbos gaat mee met de trip naar Canada en van Meeuws moet worden afgewacht hoe het standpunt van de Uefa is. Dit wordt 19 mei a.s. beslist. Hierna vraagt de voorzitter of de in 1984 aan de beurt van aftreden zijnde 8 ledenraadsleden zich herkiesbaar stellen, hetgeen de leden bevestigend beantwoorden. De heer Kraan deelt mede, dat de heer Fischer zijn functie van le plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad wenst neer te leg gen Op verzoek van de voorzitter leest de heer Kraan het volgende com- munigué voor. Het bestuur en de financiële commissie zijn op 5 april langdurig bijeen geweest om de controverse die in de vergadering van de le denraad van 2 februari jl. was ontstaan te bespreken. De volgende conclusies zijn daaruit naar voren gekomen: a. de discussie in de ledenraadsvergadering werd te zeer over heerst door emoties waardoor een goede uitwisseling van stand punten niet mogelijk was; b. de standpunten zijn in de vergadering van 5 april van beide zijden uitgebreid toegelicht en daardoor duidelijker geworden; c. het belang van de vereniging is er mee gediend door de contro verse verder te laten rusten en gezamenlijk te zoeken naar we gen die controverses in de toekomst kunnen voorkomen; d. bestuur en financiële commissie stellen de ledenraad voor over te gaan tot de orde van de dag. De ledenraad gaat hiermede akkoord. Vervolgens wordt het financieel overzicht, periode 1 juli 1983 - 30 april 1984 uitgedeeld. De heer Potharst vraagt waar de penningmeester denkt op uit te ko men De heer Bartels antwoordt dat hij hoopt op nul te eindigen. Inzake transfers is de afspraak gemaakt eerst te verkopen en dan

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 38