29 gaan zal hij zijn functie neerleggen. De voorzitter zegt dat elke aanbieding geschiedt onder voorbehoud van toestemming. De heer Van Wijk blijft het tegen de reglementen vinden en vindt de gevolgde procedure onaanvaardbaar. De voorzitter vindt dat de spelregels anders dienen te zijn. De heer Van Wijk zegt hierop dat dit dan met de financiële commissie moet u/orden overlegd. De heer Been vindt de aan de gang zijnde discussie geen goede zaak voor Ajax en vraagt daarom een schorsing. Na de schorsing van 35 minuten heropent de voorzitter de vergade ring en geeft het woord aan de heer Kraan. Deze stelt voor dat het bestuur met de financiële commissie aan ta fel gaat zitten om de problemen uit te praten. De voorzitter stelt dat de opmerkingen van de heer Van Wijk niet op deze vergadering thuishoren. Er zijn genoeg gelegenheden geweest om op deze affaire in te haken, zoals bijvoorbeeld tijdens het gesprek dat het bestuur met de financiële commissie heeft gehad op 19 janu ari jl. Zojuist heeft het bestuur nog telefonisch contact gehad met penning meester Bartels en de bestuursleden zijn het gezamenlijk eens dat de opmerkingen van de heer Van Wijk hier niet thuishoren. De voor zitter vindt zijn opmerkingen een stoot onder de gordel, maar is tot een gesprek bereid waarbij de heer Bartels echter aanwezig dient te zijn. De heer Van Wijk zegt dat de financiële commissie ook tot een ge sprek bereid is, maar hij vraagt een moment schorsing voor overleg met de andere leden van de commissie. Na de schorsing deelt hij mede, dat de commissie inderdaad gaarne op korte termijn een gesprek met het bestuur wil hebben. Of de opmerkingen van hem als een stoot onder de gordel moeten worden beschouwd kan men van mening over ver schillen en hij zou ook daarover nog wel eens willen praten. Hij vervolgt met de opmerking dat gezien de perspublicaties en de opmer kingen in de ledenraad zojuist over de zaak Olsen, hij niet verder zijn mond kon houden maar tot discussie werd gedwongen, omdat hij anders zijn geloofwaardigheid als lid van de financiële commissie ten opzichte van de ledenraad zou verliezen. Terecht kan de voorzit ter zich afvragen of er geen andere mogelijkheden zijn geweest en daarover wil de commissie ook met het bestuur van gedachten wisse len Tot slot zegt de heer Van Wijk dat zijn opmerkingen niet bedoeld zijn als een stoot onder de gordel en dat deze ook niet als een persoonlijke aanval moeten worden beschouwd. Na een korte schorsing vraagt de heer Kraan zich af of het niet te lang zou duren voordat de heer Bartels bij het gesprek aanwezig zou kunnen zijn. De voorzitter denkt dat dit niet zo lang zou duren. Met de finan ciële commissie gaan we praten over de spelregels. Van die spelre-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 35