28 De voorzitter antwoordt dat dit in diverse opbrengsten is verwerkt. Indien het tournooi in Brazilië in juni 1984 doorgaat zal naar schatting tussen f. 100.000,- en f. 150.000,- worden ontvangen voor het afstaan van 8 spelers. Hij zegt nog f. 1.000.000,- aan in komsten te verwachten in dit seizoen plus daarbij f. 800.000,- aan recette competitiewedstrijden. Hij vervolgt met het memoreren van het rampzalig verloop bij de vriendschappelijke wedstrijd tegen HMSH te Den Haag, waarbij pen ningmeester Bartels en trainer Van Wijk ernstig voetletsel oplie pen. Hassie Van Wijk zal vooral geestelijk een moeilijke periode te ver werken krijgen, maar we zullen trachten hem in de toekomst duide lijk het gevoel te geven dat hij er nog steeds bij hoort en hem er ook steeds zoveel mogelijk bij te betrekken. Voor Loe Bartels is dit eigenlijk het tweede rampjaar achter elkaar. Hopelijk zijn beiden weer gauw in ons midden. De voorzitter deelt verder mede, dat er plannen bestaan voor vriendschappelijke wedstrijden te spelen in Vancouver, Toronto, New York en Japan in de periode 12 mei - 9 juni 1984. Aansluitend zullen de spelers voor het Nederlands elftal worden afgeleverd in Brazilië voor het spelen in het daar te houden tournooi. De heer Potharst zegt te hebben gelezen dat dit tournooi niet door gaat. De voorzitter antwoordt dat dit nog niet officieel is en dat er dan vermoedelijk naar een andere datum zal worden gezocht. De heer Potharst vraagt hoe het met de transfer Olsen staat. De voorzitter zegt dat de adviseur van Olsen tot de ontdekking is gekomen dat er sprake is van een gelimiteerde transfer op dit mo ment. Misschien gaat hij wel 1 of 2 jaar terug naar Denemarken. Zijns inziens heeft het bestuur van Manchester United onbehoorlijk gehandeld door een contract met Olsen af te sluiten ondanks het feit dat Van Eijden zowel met de voorzitter van Tottenham Hotspur als met de voorzitter van Manchester United had gebeld, dat er van een gelimiteerde transfersom op dit moment geen sprake was. Tegen de aanbieding van Ajax van f. 400.000,- bruto per jaar en na afloop van het driejarig contract een vrije transfer heeft Olsen nee gezegd. De heer Schoevaart zegt dat toch alleen aan wat oudere spelers een vrije transfer wordt gegeven. De voorzitter zegt dat het in dit geval als een stuk salaris moet worden beschouwd. De heer Potharst vindt de aanbieding veel te hoog. De heer Van Eijden zegt dat hij van de aanbieding slecht heeft ge slapen. Olsen heeft nee gezegd, dus we zijn niet meer gebonden aan de aanbieding. De heer Van Wijk zegt dat aan- en verkopen eerst met de financiële commissie besproken dienen te worden en maakt ernstig bezwaar te gen de gevoerde wijze van handelen. Indien het voortaan zo moet

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 34