26 De afspraak was dat met honden op het veld zou worden plaatsgeno men, doch dit is niet gebeurd. De politie heeft toegegeven dat dit een fout hunnerzijds was geweest. Op het verzoek van de politie zul len in de hoeken op het veld aan de zijde van de ere-tribune twee dug outs worden gemaakt, gedeeltelijk verzonken in de grond, waarin de politie met honden kan plaatsnemen. Tevens zal er iets aan het hekwerk worden gedaan aan de staantribu- ne Diemenzijde. De heer Brandsteder vraagt wat de mening van de hoofdcommissaris is. De heer Bartels antwoordt dat bij de bespreking op het hoofdbureau het verzoek is gedaan om de hoofdcommissaris bij de wedstrijden niet met problemen lastig te vallen. De heer Potharst vraagt zich af wat eigenlijk het nut is van de vi deoapparatuur in het stadion. De heer Bartels zegt dat in geval van calamiteiten de videoband door de politie wordt opgevraagd en dat dit in feite het enige is wat er momenteel met de videoapparatuur gebeurd. De heer Kraan is niet gelukkig met de opmerking van de voorzitter in zijn opening over de zogenaamde vijfde colonne. Hij is van mening dat een bepaalde vorm van kritiek toch mogelijk moet zijn. De voorzitter antwoordt dat hij geen problemen heeft met kritiek maar dan dient die wel recht in het gezicht te worden gezegd. De heer Kraan zegt tezamen met de heer Middendorp het idee te heb ben opgevat om de heer Fischer vanwege zijn ziekte namens de leden raad iets aan te bieden. Iedereen gaat hiermede akkoord. De heer Lambregts vraagt welke vergoeding de club ontvangt voor het afstaan van een speler aan het Nederlandse elftal. De heer Bartels antwoordt dat dit f. 2.000,- per speler per wed strijd bedraagt. De heer Potharst vraagt of de functies van de heren Harmsen en Van Eijden bij de KNVB respectievelijk FBO niet te veel tijd gaat kos ten gezien hun normale dagelijkse arbeid en hun bestuursfuncties bij Ajax. Voorzitter Harmsen antwoordt dat het voor Ajax belangrijk is eigen mensen op die plaatsen te hebben zitten en dat dit Ajax alleen maar ten goede kan komen. De heer Bogaard zegt de tekst in de advertenties voor wedstrijden niet altijd gelukkig te vinden, zoals bijvoorbeeld het woord "sper vuur" De heer Harmsen is dit met hem eens en zegt dat dit reeds is mede gedeeld aan het desbetreffende bureau. 7. Sluiting. In onderling overleg wordt de datum van de volgende vergadering vastgesteld op donderdag 2 februari 1984. Voorzitter Harmsen sluit de vergadering en wenst iedereen wel thuis.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 32