Het bestuur heeft besloten om de eerste ronde in het eigen stadion te laten spelen, omdat daar de resultaten veel beter uitvallen dan in het kille Olympisch Stadion. Ik hoop dat op het veld goede en attractieve wedstrijden door Ajax gespeeld zullen worden. Tot slot dank ik mijn medebestuursleden, de leden van de Financiële Commissie en van de Terrein- en Onderhoudscommissie voor de wijze, waarop wij in het afgelopen jaar hebben samengewerkt. Verder dank ik de administratieve staf voor haar inzet. Leve AJAX. Amsterdam, 20 augustus 1983. Tot zover de door de penningmeester gegeven toelichting. De heer Van der Zwaag stelt dat de rekening transfers negatief is hetgeen niet overeenkomstig de door de pers genoemde bedragen kan zijn. Voorzitter Harmsen antwoordt dat in de pers onjuiste bedragen heb ben gestaan. De heer Potharst vraagt of het geld voor de transfer van Kieft bin nen is. Penningmeester Bartels antwoordt dat dit inderdaad voor de helft het geval is. 6. Verslag van de Financiële Commissie. De heer Van Wijk, voorzitter van de commissie, zegt dat enige tijd geleden de noodklok werd geluid. Als taak werd toen gesteld: a. een sluitende begroting; b. geen verliezen op transfers. Hij stelt vast dat aan punt b. niet is voldaan, doch dat dit de goedkeuring van de commissie had verkregen in verband met het op peil houden van het spelersniveau. Hij spreekt zijn dank en waarde ring uit voor de sluitende exploitatierekening, welke zijns inziens een krachttoer van de eerste orde is geweest. Niet vergeten dient te worden dat er nog steeds een groot negatief werkkapitaal bestaat en dit vergt in de toekomst inspanningen en ingrepen Hij besluit met de mededeling, dat hij namens de financiële commis sie de ledenvergadering over 14 dagen zal voorstellen het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. 19 contracten een aanzienlijke overvi/aarde hebben. Ondanks deze goede uitgangspositie is het noodzakelijk om het volgend seizoen met een gunstig saldo af te sluiten. De begroting is sluitend. Deze verwachting is zeker realistisch. De recettes zijn daarbij voorzichtig begroot. De kosten van de salarissen van spelers zullen in 1983-1984 belangrijk lager liggen dan in het afgelopen seizoen. De loting voor de eerste ronde van de Europacup is niet ongunstig uitgevallen, zodat de vooruitzichten om daarin verder te komen goed zijn.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1984 | | pagina 25