3 Het weggestuurde sectiebestuurslid de heer D.Stoop, die zei niet te treuren om zijn ver trek, kwam reeds na een paar dagen met een epistel aan de clubs waarin hij mededeelde, dat hij bij voldoende respons - en dat verwachtte hij zeker - zou overgaan tot het oprich ten van een nieuwe Stichting onder de naam W.O.B.V/83 (Werkgevers Organisatie Be taald Voetbal 1983). De eerste stap van hem om terug te komen In een publicatie in Voetbal International nr. 21 staan enige opmerkingen door de heer Stoop gemaakt. De heer v.d.Louw heeft laten verklaren, dat hij alleen voorzitter wenste te worden van een bestuur met de heren Harmsen, Hogewoning, Hut en De Vries en niet met andere bestuursleden. Zeker een verwerpelijke stelling voor een democraat, maar ook discrimi nerend tegenover de vele goede bestuurders die in de eerste divisie aanwezig zijn. De heer Van der Louw heeft goed gevonden en gevraagd zijn kandidatuur vlak voor het sluiten van de kandidaatstelling bekend te maken, waardoor de andere clubs zijn kandi datuur niet konden afwegen. In een verenigingsdemocratie een bijzonder slechte zaak. Persoonlijk lijkt het mij een slechte zaak dat de heer Stoop, enige dagen geen lid meer van het sectiebestuur zijnde, probeert een wig te drijven tussen de ere - divisie clubs en de eerste divisie clubs in de F.B.O. De afgevaardigden van de clubs waren ten hoogste verbaasd, dat de heer Stoop sinds 25 april 1983 geen lid meer zijnde van het sectiebestuur betaald voetbal niet alleen in de volgende vergaderingen aanwezig was maar daar ook het woord voerde als bestuurslid van Telstar. In de pers stond donderdag 14 juli 1983: "Dé Stoop, oud-sectiebestuurder betaald voetbal zal geen bestuursfunctie krijgen bij de 1e divisieclub Telstar. Wethouder Kleijwegt van Velsen heeft, als commissaris van Tel star, zijn veto over de toetreding van de Amsterdammer uitgesproken". Namens welke club of stichting zal de heer Stoop in volgende vergaderingen het woord voeren In de najaarsvergadering betaald voetbal werd onze ere - voorzitter de heer J.van Praag tot Bondsridder benoemd. Tot zover het betaald voetbal en keren we terug naar Ajax. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de hieronder vermelde leden Ere - lid W.F.C.Bruijnesteijn. Lid van Verdienste J.Koomen. Werkende leden J.F.H.Asbeek Brusse, H.Thyssen en R.de Wit. Ondersteunende leden A.Coronel, G.M.Eising, C.Overweg, J.Rosier, L.Swart, G.Verschuur en A.Vonk Hierbij vermelden we ook de namen van: H.Angel, die van 8 mei 1945 - 1972 onze voorman - terreinknecht is geweest. B.Schulte, jarenlang suppoost.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 9