88 Afspraken met de docenten. Gedurende het seizoen zijn er een aantal vergaderingen belegd met de docenten. Hierbij werd afgesproken dat de docenten voortaan een leerlingenboek gaan bijhouden, waarin de schoolresultaten, verzuim en dergelijke zullen worden genoteerd. Bij verdacht verzuim zou de desbetreffende contactpersoon binnen de commissie direct gewaarschuwd worden. Zo is gepoogd de vrijblijvendheid van het al dan niet deel nemen aan de studiebegeleiding te verminderen. Professor Idenburgstichting. Mevrouw Corduwener, vertegenwoordigster van bovengenoemde stichting, heeft aan één van onze vergaderingen deelgenomen. Zij deed dit op ons verzoek om zo tot een uitwisseling van denkbeelden te komen. Zo als uit haar deelname bleek, is nader verduidelijkt met welk doel de commissie spelers voor een beroepskeuzetest bij de stichting aanmeldt. Tevens is afgesproken dat zij voortaan Ajaxspelers die voor een test worden aangemeld zal begeleiden, zonder dat dit overigens extra kosten met zich mee zal brengen. Nederlandse Sport Federatie. Er is contact opgenomen met de Nederlandse Sport Federatie en op hun verzoek is een gesprek tot stand gekomen met de heer Van de Haar. Daarbij kwam aan de orde - Het ontvangen van studiebegeleiding bij Ajax door de bokser Pedro van Raamsdonk. - Subsidie van de N.S. F. De N.S. F. steunt talentvolle sporters financieel. Wellicht kan Ajax ter bestrijding van de kosten van de studiebegeleiding ook een beroep doen op die subsidiepot. Een overweging Aannemen c.q. afvloeien van spelers. Ook dit seizoen werd de commissie af en toe weer betrokken bij het aannemen van spe lers. Het feit dat de aspirant speler bij Ajax studiebegeleiding zou kunnen krijgen, vergemak kelijkte de overgang naar Ajax. Overigens betekent dit wel, dat het consequenties heeft bij het noodzakelijk afvoeren van spelers. De commissie dient - zeker als het spelers betreft die begeleid worden - in een vroegtijdig stadium te worden geïnformeerd. Dan kan bij de begeleiding met het na derende afscheid rekening worden gehouden. Andere contacten. De commissie wordt steeds meer betrokken bij de sociale begeleiding van de spelers.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 96