87 had. Van deze groep werden er uiteindelijk nog slechts twee daadwerkelijk begeleid. Studiebegeleiding en trainingstijd. Aangezien de studiebegeleiding is gekoppeld aan de trainingstijden, was het in het afge lopen seizoen op bepaalde dagen duidelijk spitsuur. Als gevolg daarvan moestën op die dagen zelfs drie docenten worden ingezet. In de loop van het seizoen moesten we om dezelfde reden besluiten om op maandag en woensdag de mogelijkheid tot studiebegeleiding in te trekken. Voor ons werk zou het prettiger zijn als de trainingstijden regelmatiger over de week zouden kunnen worden verdeeld. Uiteraard hebben wij er begrip voor dat dit door allerlei oorzaken nooit geheel zal kun nen worden gerealiseerd, maar het is ons volkomen onduidelijk waarom er gedurende een seizoen zoveel malen van trainingstijd wordt veranderd. Bij het samenstellen c.q. wijzigen van het trainingsrooster wordt ons inziens te weinig rekening gehouden met het feit dat de spelers hun studie niet mogen gaan verwaarlozen. Voorbeeld 1 Als een speler op maandag niet weet, of hij op dinsdag moet trainen dan wel een oefenwedstrijd dient te spelen, dan werkt dat negatief op de rust die hij ook voor zijn studie nodig heeft. Voorbeeld 2 Voor een bepaalde spelersgroep is de aanvangstijd van de training ge wijzigd. De training begint om 16.30 uur. Dit betekent dan dat de studiebegeleiding bij Ajax noodgedwongen wordt gestopt, maar na de training is er nog wel tijd om thuis huiswerk te maken. Als de spelers tijdig arriveren, blijkt er een extra oefenwedstrijd te zijn ingelast. De wedstrijd zal om 18.00 uur beginnen. Gevolg een team hangt een uur doelloos rond en het huiswerk wordt die avond vergeten. Natuurlijk heeft de commissie volkomen begrip voor het feit dat de trainer(s) vooral oog heeft (hebben) voor de voetbalcapaciteiten, maar het is haar taak de andere kant te be lichten. Wellicht ligt hier een taak voor de gedelegeerde van het bestuur om een gesprek te arran geren, waarbij deze kwestie aan de orde komt. Hopenlijk komen we dan tot goede afspra ken. Contacten met het bestuur. De problemen over het regelmatig contact met de gedelegeerde van het bestuur zijn blij ven bestaan. De informele contacten, bijvoorbeeld in de bestuurskamer tijdens een thuis wedstrijd, kwamen hier noodgedwongen voor in de plaats. Toch lijkt het de commissie nuttig om nogmaals een poging te wagen aan het begin van het seizoen enkele vergaderdata vast te leggen. Dit te meer aangezien het voortgangsrap port Begeleiding betaalde spelers dit seizoen vorm moet beginnen te krijgen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 95