85 worden om afspraken te maken over een rapportage van de scholen naar de commissie indien er studieproblemen zijn met een Ajacied. Overigens konden in het seizoen 1982 - 1983 enkele van de meest betrokken schoollei ders uitgenodigd worden bij een wedstrijd van Ajax 1. Daardoor was er vóór en n§ de wedstrijd in de bestuurskamer gelegenheid om met de be trokkenen afspraken te maken over een aantal op hun scholen aanwezige Ajax spelers. Militaire zaken. Het belang van de goede contacten met de afdeling militaire zaken werd ook in het afge lopen seizoen weer duidelijk aangetoond. Via de door de heer Karremans opgebouwde relaties bleek het dit seizoen mogelijk om de keuringsdatum van Ajaxspelers te veranderen. Dit om te bereiken dat de betreffende jongens in een bepaalde periode op moeten komen voor de eerste oefening, dan wel overeenkomstig hun ideeën niet zouden worden opge roepen. Tevens bleek het weer mogelijk om na de eerste oefenperiode legerplaatsen toegewezen te krijgen voor Ajaxspelers in of rond Amsterdam, opdat de training normaal door zou kunnen gaan. Bemiddelen bij het vinden van werk. Na de bovengeschetste verheugende ontwikkeling, moeten wij constateren dat wij bij het zoeken naar een passende werkkring voor een aantal jongens in de goede bedoelingen zijn blijven steken. Enerzijds is dit te wijten aan externe factoren de economische recessie echter ander zijds ook de trainingstijden bij Ajax. Als een werkgever de keus heeft tussen twee ongeveer gelijkwaardige jongeren, dat valt de Ajacied af, omdat hij noodgedwongen geen volledige dagtaak kan vervullen. Een tweede elftalspeler dient namelijk om 17.00 uur met de training te beginnen. Evenals in ons vorig verslag gebeurde, pleiten wij er dus voor om te bezien of de trainings- tijd niet kan worden gewijzigd. Tevens vragen wij ons af, of er binnen de kring van Ajax sponsors niet agressiever moet worden gelobbied om arbeidsplaatsen voor spelers te vinden. De afwisseling tussen sport en werkervaring lijkt ons, gezien de beperkte duur van de sport- carrière, bijzonder noodzakelijk. Overigens is het hoopgevend dat de commissie inmiddels een tweetal bedrijven bereid heeft gevonden om bij het vervullen van vacatures een plaats in te ruimen voor Ajaxieden, te weten Sony de heer A.Brandsteder en Davoud Ermia B.V. de heer D.Ermia Contacten met de K.N.V.B. Naast de normale werkzaamheden voor Ajax heeft de commissie dit seizoen nog al wat kastanjes uit het vuur moeten halen voor de voetbalbond. Binnen Ajax is het regel geworden dat de commissie op de hoogte wordt gebracht van

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 93