75 St.Nicolaasfeest voor de D 1, D 2 en E 1 juniores. Ditmaal werd het St.Nicolaasfeest gevierd in het Sportcentrum Wethouder F.B.Duran te Diemen. Om negen uur werd gestart met een zaalvoetbaltournooi. De spelers waren verdeeld in 8 groepen met de naam van een 1e elftalspeler 5 spelers per team Poule A team Vanenburg, Ophof, Kieft en Cruyff. Poule B team Boeve, Olsen, Lerby en Rijkaard. Het werd een spannende en fijne morgen met leuke wedstrijden. De strijd om de 3e en 4e plaats ging tussen team Boeve en Cruyff 0 - 4. Beide teams kregen als prijs: voetbal kousen. De strijd om de 1e en 2e plaats ging tussen de teams Vanenburg en Lerby. De wedstrijd eindigde onbeslist 1 - 1 waarna team Lerby uiteindelijk in de verlenging met 2 - 3 won. De verliezers van de finale kregen een voetbalbroekje en de winnaars een voetbalshirt. De jongens waren dol enthousiast. Van 12.00 tot 13.00 uur konden de jongens en begeleiders zich uitleven in het zwem bad. Dolle pret. Hierna werd in het restaurant gegeten. Om 14.00 uur begon de film. Hierbij waren ook enige genodigde kinderen, jeugdsecretaris de heer Been, jeugd- en seniores - commissiele den met dames, trainer H.Borman en vrouw, mevrouw Bruins Slot, mevrouw Middendorp, administrateur Holsheimer en als afgevaardigde van het bestuur de heer J.Neefjes. Om ongeveer 15.15 uur werden St.Nicolaas en zwarte Piet verwelkomd door de heer Neefjes. Enige spelers moesten bij de Sint op het matje komen. Hierna werden de cadeaux uitgereikt, waarna de jongens tevreden en voldaan huiswaarts keerden. De commissie mocht terugzien op een zeer geslaagde dag die zeker voor herhaling vatbaar is. Via dit stukje wilde ik een ieder bedanken die heeft meegeholpen deze dag te doen slagen. Een speciaal woord van dank voor juniorestrainer Ries Maarschalkerweerd, initiatief - nemer en hoofdorganisator van deze dag." Het nieuwe jaar 1983 werd op de voetballoze zondag 2 januari 1983 ingeluid met een zeer geslaagde instuif in de kantine op Voorland voor Ouders en jeugdspelers met als hoogtepunt een voetbalwedstrijd van de Ouders tegen de begeleiders en trainers van de Ajax - jeugd. Voor de statistici nog even de uitslag: 2 - 2. Deze geslaagde dag zou voor herhaling vat baar zijn, één en ander hangt echter af van de dag waarop "Nieuwjaarsdag" valt. Op 16 maart 1983 speelde een Nederlands jeugdelftal spelers onder de 16 jaar tegen Luxemburg. Uitslag 5 - 0. In het Nederlandse jeugdelftal speelde 3 Ajacieden mee en wel Pos, Van der Zwaan en Van Oostrum. Van 11 tot en met 15 mei 1983 deed een Amsterdams jeugdelftal mee aan het Vier

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 83