74 De heer Been gaf uitvoerig informatie omtrent de taak van het jeugd-secretariaat. De heer I.Waas belichtte het werk van de Studie - en Begeleidingscommissie. De heer T.Bruins Slot, trainer en verantwoordelijke man voor de jeugdopleiding, noem de de voorwaarden op waaraan voldaan moet worden om door te stoten naar de top in het betaald voetbal. Techniek is daarbij nummer één maar ook conditie, geestkracht en karakter zijn nodig om te slagen. De heer R.Nolet belichtte in zijn toespraak meer het medische vlak van het geheel. Li chamelijke ontwikkeling, voeding, blessures en dergelijke kwamen uitgebreid aan de orde. De heer C.van Eijden, begeleider van de juniores B 1gaf op zijn beurt een beeld van zijn taak als jeugd - begeleider met daarbij de samenwerking tussen zijn collega's aan de ene kant en de trainers en Studie- en Begeleidingscommissie aan de andere kant. Tot slot volgde het verhaal van Johan Cruyff die onder andere zei, dat technische be gaafdheid nummer 1 staat, maar dat de mentale kracht vaak de doorslag geeft voor al dan niet slagen. Tegenslagen verwerken, teleurstellingen incasseren, vechten voor je plaats en keihard doorzetten. Men moet vaak als het ware door een diep dal, over vele muren, alvo rens de top bereikt is. Een waarschuwend woord ging naar de ouders om toch maar niet zonder meer grote verwachtingen van hun zoon te hebben, want 99 procent slaagt niet bij Ajax. Na de pauze bleek dat er slechts 2 vragenstellers waren: 1of ook de juniores eens die fraaie inrichting van ons stadion zouden mogen zien; 2. het verzoek voor de Ajax - jeugd een bijeenkomst als in het karakter van deze avond te beleggen. Nadat was toegezegd dat een en ander in overweging zou worden genomen sloot voor zitter Neefjes deze - zoals algemeen werd erkend - zeer geslaagde ouderavond. Het verzoek van de tweede vragensteller werd donderdag 13 januari 1983 verwezenlijkt. Ook deze avond stond onder leiding van het bestuurslid, de heer J.Neefjes. Het informatie - team bestond ditmaal uit de heren I.Waas, coördinator van de Studie - en Begeleidingscommissie, de heer T.Bruins Slot trainer en hoofd jeugdopleiding, de heer R.Nolet, fysiotherapeut en Johan Cruyff. Grote belangstelling van de juniores, want practisch waren ze allen aanwezig. Dat ze goed geluisterd hadden bleek uit de vragen die werden gesteld vooral op het ter rein van de fysiotherapeut verwondingen en dergelijke Ook deze avond is zeer nuttig geweest. Zaterdag 4 december kwamen Sint Nicolaas met zijn trouwe knecht Piet naar Diemen, alwaar in de Sporthal de Ontspannings - Commissie van Ajax een feest voor de jongste Ajaxjeugd D- en E - juniores in elkaar had gezet, dat reeds 's morgens om negen uur aanving. Over het Sint Nicolaasfeest schreef Hans Bijvank in het clubnieuws van januari 1983:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 82