62 jeugdspelers. Momenteel maken zeven Ajacieden deel uit van het team in Mexico. Vier vijf spelers worden constant opgesteld. Op dit moment zijn de kwartfinales al bereikt. Daar zit ook een heel groot stuk Ajax bij. Wij moeten de jeugd laten doorbreken. In Mexi co doet men heel veel ervaring op. Er zal daar zeker hard worden "gebikkeld" maar daar leren ze van. De jongens komen straks gesterkt naar Nederland terug om na een goede pauze weer fris aan de competitie te beginnen en, naar ik denk, ook volwassener. Piet Schrijvers kreeg een aanbieding uit Canada. Hij heeft dat met ons overlegd. We heb ben gezegd:Piet, hier ligt een unieke kans voor je, vier jaar speler - coach, ook om uit de zorgen te komen, pak die gelegenheid. We hebben daar geen enkel probleem van gemaakt. Om reden dat wij nog drie doelverdedigers achter de hand hebben met capaciteiten. Piet heeft ongetwijfeld, vooral in het afgelopen seizoen, punten voor ons verdiend maar ik denk toch dat de jeugdige keepers waarover we momenteel kunnen beschikken tot gro te prestaties in staat zijn wanneer ze contenu onder de lat staan. Ik ben blij dat Piet toch voor Nederland behouden blijft. Bij P.E.C. - Zwolle kan hij, samen met Van Kooten tot grote resultaten komen. In ieder geval wens ik hem het allerbeste toe. Met Sdren Lerby missen we één van onze meest sympathieke voetballers. In het bestuur hebben we hem zeer leren waarderen om zijn eerlijkheid; hij heeft altijd boven de partijen gestaan en altijd een goed woord gedaan voor zijn medespelers. Ik heb dan ook bij het afscheid gezegd te hopen dat hij over drie jaar weer bij ons terugkomt. Hij zal zeker met open armen worden ontvangen, als voetballer maar vóóral als mens. Want als mens heeft S^ren zoveel duidelijke ingangen, welke je zovaak in de profsport mist. Wij moeten er erg aan wennen dat hij ons verlaten heeft. Ik wens hem bij Bayern- München alle sterkte toe waarbij ik hoop dat hij kan voldoen aan die hoge eisen die Bayern - München aan hem stelt. Als nieuwkomer mogen we begroeten Ronald Koeman. Wij hebben hem verschillende wedstrijden zien spelen en niet alleen tegen Ajax. Hij zal mijns inziens uitgroeien tot een hele grote voetballer. Ik denk dat we naast hem toch nog iemand van Europese klasse zullen moeten aantrek ken om de zaak in een goede balans te krijgen en volgend seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel. In de vijf jaar dat ik nu voorzitter ben hebben we viermaal de landstitel gewonnen en tweemaal de K.N.V.B. - beker. De mensen gaan het normaal vinden dat Ajax kampioen wordt of de beker wint. Maar zo is het natuurlijk niet. Het wordt ieder jaar geprobeerd maar het is zeker geen schande, om eens een keer tweede of derde te worden. Dat zou voor het competitieverloop wel eens beter kunnen zijn. De mensen moeten daarover eens goed nadenken. Natuurlijk willen we graag kampioen worden maar niet ten koste van alles Tot zover voorzitter Harmsen. Het onderstaande is overgenomen uit Het Parool.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 70