61 9. R.Koeman 10. S.Menzo 11. J.M^lby 12. K.Molenaar 13. J.OIsen 14. E.Ophof 15. R.Panhuis 16. F. Rijkaard 17 J.van 't Schip 18. D.H.Schoenaker 19. J.J.Silooy 20. J.Storm 21. G.M.Vanenburg Onder titel Presidentieel schreef Voorzitter Harmsen in het Ajax - Nieuws van mei juni 1983 onder meer het volgende: "Eerst de nieuwe ontwikkelingen bij Ajax. Het zal u inmiddels bekend zijn dat voorlo pig vier spelers ons gaan verlaten: Piet Schrijvers, die negen jaar het Ajax-doel heeft ver dedigd, Leo van Veen, die 1 jaar bij ons is geweest, maar nog een contract heeft voor twee jaar jeugdtrainer, Stfren Lerby die zeven jaar voor Ajax heeft gespeeld en tenslot te Johan Cruyff die anderhalf jaar geleden zijn rentree bij ons maakte. Over diens vertrek heeft u via de media al erg veel kunnen vernemen. Hieraan valt weinig toe te voegen. Ik wil er slechts nog één ding van zeggen: het geld dat wij aan Cruyff als salaris moeten betalen kunnen wij, met de transferopbrengst van S0ren Lerby, beter in vesteren in versterking voor de komende drie tot vijf jaar. De salarispost is een eenmalige uitkering die nooit meer terugkomt. En waar we het geld nu voor hebben gebruikt, kan altijd weer terugkeren via de transferwaarde. Dat hebben we in eigen hand. Velen denken dat het Ajaxbestuur niet zou weten wat voor een voetballer Johan Cruyff is. Welnu, ik kan u zeggen dat het bestuur ervan overtuigd is dat Johan Cruyff één van de beste zo niet de beste voetballer is, die de wereld ooit heeft gekend. Maar, zoals ik al eens eerder heb gezegd: alles heeft zijn prijskaartje. Je kunt het misschien nog een jaar rekken, maar we hebben besloten: we rekken niet meer. Om het simpele feit dat de recette opbrengs ten met Cruyff in een heel seizoen 800.000,- gulden minder zijn geweest dan het jaar daarvóór, waarin hij slechts de helft van de competitie heeft gespeeld. Dat betekent voor Amsterdam en ik zeg heel duidelijk AMSTERDAM, het effect Cruyff is verdwenen. In de uitwedstrijden haalden wij steeds volle tribunes, in de Meer is het aan tal bezoekers met ongeveer 75.000 gezakt. Dat is een teken aan de wand en dan stellen we de vraag: wat moet er gebeuren Ik ben van mening dat het bestuur de juiste beslis sing heeft genomen. We hebben er natuurlijk niets aan als Ajax over een of twee jaar geen geld meer heeft en "ridder te voet" wordt, zoals dat nu eigenlijk bijna met het hele Nederlandse voetbal het geval is. Wij menen als bestuur het juiste concept te hebben gekozen. Kijk naar onze

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 69