41 Ophof Boeve Van 't Schip Van Basten Van Veen Molenaar Bosman Eigen doel 6 w.o. 1 penalty 5 5 4 4 2 Op 16 augustus 1982 had het bestuur, ter gelegenheid van de aanvang van het seizoen 1982 - 1983 een etentje georganiseerd voor de spelers van de A - selectie, trainers en be stuursleden, allen met hun dames. Een afvaardiging van de spelers kwam mededelen dat de A - selectie niet zou komen, on der meer omdat hun dames bij het Internationaal Voetbaltournooi op 13 en 15 augus tus in het Olympisch stadion gespeeld zeer slechte plaatsen hadden gekregen. De competitie 1982 - 1983 nam een aanvang in het weekeinde 21 - 22 augustus 1982. Op twee woensdagavonden moest ook een volledig programma worden afgewerkt. Onze eerste wedstrijd werd gespeeld op zondag 22 augustus 1982 tegen Go Ahead Ea gles en eindigde in een regelmatige overwinning met 4 - 1 Ter gelegenheid van de in gebruik name van de nieuw ingerichte bestuurskamer en de V.I.P. - tribune op 22 augustus 1982 werd aan de gasten in de bestuurskamer door onze sponsors T.D.K. en Gall Gall champange aangeboden. Het glas met Ajax - vignet, da tum en Ajax in T.D.K. - shirts in de competitie 1982 - 1983, mocht worden behouden en de vraag naar een tweede glas was groot. Voor de tweede wedstrijd moesten we de daarop volgende woensdag naar Groningen om daar onverdiend met 1 - 2 onze eerste nederlaag op te lopen. Bij de stand van 1 - 0 in ons voordeel, een corner voor ons, waaruit Kieft bij de eerste paal rustig inkopte. De keeper die het zag gaan gebeuren kwam vanaf de tweede paal aan lopen en liep tegen Kieft op. Tot onze grote verbijstering gaf scheidsrechter Weerink geen doelpunt maar een vrije schop tegen ons wegens hinderen van de keeper door Kieft. De vrije schop werd door Groningen direct genomen en na een lichte overtreding gaf scheidsrechter Weerink aan Groningen een twijfelachtige strafschop waardoor de stand in plaats van 2 - 0 voor ons 1 - 1 werd. Vervolgens volgden 5 overwinningen en daarna een gelijk spel tegen Sparta R. Bij het ver strijken van de 90 minuten was de stand 1 - 0 voor ons. Na 2 minuten in blessuretijd ken de scheidsrechter Weerink aan Sparta een zuivere off - side goal toe. Na afloop in de bestuurskamer vroeg de heer Weerink aan onze voorzitter of hij nu kwaad op hem was, waarop hij als antwoord kreeg: Nee hoor, maar ik hoop wel je de eerste maanden niet meer te zien Merkwaardig is het dat de heer Weerink hierna nog bij 3 wedstrijden van ons scheidsrech ter was namelijk bij de competitiewedstrijden tegen Go Ahead Eagles en A.Z/67 en één

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 49