32 4. Mededelingen van het bestuur. Dit punt is grotendeels reeds bij punt 1 van de Agenda behandeld. Het financieel overzicht wordt uitgereikt aan de aanwezigen. De heer Caransa merkt op gelukkig te zijn met het lage rentepercentage en vraagt of er door de K.N.V.B. reeds controle wordt uitgeoefend op de recette - opbrengsten van de clubs. De heer Bartels antwoordt ontkennend, maar dat het in het voornemen ligt daarmee het komende seizoen een aanvang te maken. Hij wijst op het gevaar van het afhankelijk zijn van sponsors zoals de situatie bij Feyenoord. De secretaris zegt dat het verschil tussen Ajax en Feyenoord is, dat Feyenoord een aan tal privé personen als sponsors heeft, terwijl bij Ajax grote bedrijven als sponsor optre den. De voorzitter merkt op, dat diverse stichtingen weer terug willen naar de verenigings- vorm. De heer Been wijst op het Duitse systeem wat goed functioneert. 8 elftallen verplicht Hij zegt een voorstander te zijn van een landelijke competitie voor 14-16 jarigen. De voorzitter zegt dat er diverse plannen zijn geweest voor jeugdcompetities, maar die zijn door de clubs zelf afgestemd vanwege de hoge kosten. 5. Rondvraag. De heer Schoevaart vraagt of er niet eens een avond voor commissieleden kan worden ge organiseerd, omdat er kort geleden één avond is geweest voor de sponsors en één voor de V.I.P.'s. De voorzitter zegt toe dit idee in beraad te houden. De heer Fischer mist het huishoudelijk reglement. De secretaris zegt dat na het akkoord zijn van punt 3a van de Agenda van deze vergade ring, het notariskantoor Posch op korte termijn zal worden verzocht de diverse zaken nu zo snel mogelijk af te handelen, waarna de statuten en het huishoudelijk reglement in de nieuwe vorm kunnen worden gedrukt. De heer Kraan zegt tevreden te zijn met het toelaten van diverse leden van de voetbalcom missies tot de bestuurskamer want dit komt zijns inziens de saamhorigheid ten goede. Vervolgens pleit hij voor het idee om het 5e elftal van Ajax voortaan als zaterdagmiddag elftal te laten meedraaien in de competitie. Dit zal de kaderopleiding ten goede komen. De heer Keijzer is van mening dat het contact tussen de financiële commissie en het be stuur niet is zoals destijds is afgesproken, namelijk periodieke besprekingen met het be stuur. Penningmeester Bartels zegt dat alle belangrijke zaken doorgesproken zijn met de voor zitter van de financiële commissie de heer Van Wijk. Hij heeft er geen enkele moeite mee op korte termijn een afspraak te maken.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 40