30 standigheden later ter vergadering zal komen. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden Bakker en Vischschoonmaker. Aanwezig zijn 25 leden waarmede voldaan is aan het bepaalde in artikel 26, lid 2, van de statuten. (18 leden). De voorzitter zegt dat hij nu direct een aantal bestuursmededelingen zou willen doen, zo dat hij voorstelt punt 4 van de agenda te combineren met punt 1waarmee akkoord wordt gegaan. Hij uit eerst zijn misnoegen over het feit dat de K.N.V.B. de bekerwedstrijd thuis te gen Roda J.C. heeft verplaatst van 9 naar 23 februari, waardoor Ajax nu twee thuiswed strijden (Excelsior 20 februari) vlak achter elkaar heeft. De K.N.V.B. wilde de wedstrijd nogmaals verplaatsen en wel naar 22 februari omdat er via de TV in Duitsland een uit zending van de wedstrijd Portugal - Duitsland te ontvangen is. De wedstrijd tegen Excel sior zou dan verplaatst worden naar zaterdag 19 februari. Het aanbod van Ajax om kosteloos tegen F.C.Den Bosch te spelen werd door de K.N. V.B. niet aanvaard evenals het door Ajax gelanceerde idee om het Nederlands elftal een oefenwedstrijd tegen een combinatie Ajax P.S.V. /Feyenoord te laten spelen. Hij is van mening dat dit een voorbeeld van slecht beleid is, dat zijn weerga niet kent. Hedenavond is er een vergadering van de F.B.O., waar Ajax niet vertegenwoordigd zal zijn, maar de mening van Ajax is wel kenbaar gemaakt. De clubs dienen zich losser te maken van het B.B.I. en het aantal clubs zal terug moeten tot 26. Met betrekking tot de eventuele transfer van Lerby naar Bayern - München deelt hij me de, dat deze pas door zal gaan indien Bayern - München door de volgende ronde in de Europacup tegen Aberdeen komt. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat de thuiswedstrijden tegen P.S.V. en Feyen oord in het Olympisch stadion zullen worden gespeeld en dat het te hopen is dat de drie clubs enigszins bij elkaar in de buurt blijven in de competitie met het oog op de publie ke belangstelling. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat er 30 40 V.I.P. - plaatsen bij zullen komen, welke gezien de grote vraag praktisch allemaal reeds zijn verkocht. De bestuursleden van Ajax, de tegenpartij en enige anderen komen te zitten in een cabi ne die zal worden gebouwd tussen de twee reeds bestaande cabines. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 11 november 1982. Voorzitter Harmsen stelt de notulen bladzijde voor bladzijde aan de orde. De heer Gianotten vraagt hoe het staat met het spelen van vriendschappelijke wedstrij den in mei en juni 1983. De voorzitter antwoordt dat competitieleider Huijbregts heeft gevraagd wanneer Ajax

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 38