28 trainers. Van De Mos werd een logische verstandigde uiteenzetting ontvangen over de speelwijze in de afgelopen wedstrijden. Het loopt niet zoals verleden jaar, maar daar zijn wel enige oorzaken voor aan te wijzen. De heer Van der Zwaag vraagt of er geen verplichting bestaat voor het drukken van toe gangskaarten bij de speciaaldrukkerij. De voorzitter antwoordt dat de kaarten voor de clubs door diverse drukkerijen worden vervaardigd. Hij zou wel accoord kunnen gaan met een accountantsverklaring. De heer Caransa vraagt wat de oplossing is voor de komende twee jaar voor het betaald voetbal. De voorzitter antwoordt dat hij denkt dat de sanering van clubs in het betaald voetbal nu vanzelf zal gaan. Hij vindt dit echter onjuist omdat hij van mening is dat het beter is dat er nu direct wordt ingegrepen. Ajax wil onder de vlag de K.N.V.B. een ere - divisie met daaronder een afdeling voor onafhankelijken. 6. Rondvraag. De heer Been vraagt of het niet mogelijk is door de F.B.O. te laten regelen dat clubs één malig vrij krijgen om een vriendschappelijke wedstrijd te kunnen spelen. De voorzitter noemt als voorbeeld de mogelijkheid tot het spelen van een vriendschappe lijke wedstrijd tegen F.C.Barcelona wat niet is doorgegaan omdat competitieleider Huij- bregts niet wilde meewerken. De heer Gianotten is van mening dat niet de competitieleider dit uitmaakt, maar het be stuur van de K.N.V.B. De mogelijkheid bestaat dat het bestuur zich achter de competitie leider verschuilt. De heer Timman zegt dat de K.N.V.B. uiteindelijk toch naar de meerderheid van de clubs kijkt, De heer Fischer zegt blij te zijn dat hij heeft vernomen dat trainer De Mos een goede ver standhouding met het bestuur heeft en dat dit ook wel eens naar buiten mag worden uitgedragen. De heer Potharst vraagt of er sprake is van een terugkomst van Ivic, waarop ontkennend wordt geantwoord. De heer Fischer vraagt of aan Cruyff premie moet worden betaald voor wedstrijden waar aan hij niet heeft deelgenomen. De heer Harmsen antwoordt dat de vereniging bij niet spelen van Cruyff verzekerd is met een eigen risico van twee wedstrijden. De heer Caransa vraagt of Ajax bij het maken van afspraken met betrekking tot de kwes tie met de K.N.V.B. in de steek is gelaten door de andere clubs. De voorzitter zegt dat het de bedoeling was drie nieuwe mensen in het bestuur betaald voetbal te kiezen. Bij de voorbereidende besprekingen waren diverse afspraken gemaakt, doch in de F.B.O. - vergadering werd de heer Van Lier van Helmond Sport plotseling

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 36