27 5. Mededelingen van het bestuur. Het financieel overzicht per 30 september 1982 wordt aan de aanwezigen uitgereikt. De heer Kraan vraagt of desponsoringinkomsten voor het gehele bedrag zijn opgenomen, hetgeen bevestigend wordt beantwoord. De heer Van der Zwaag vraagt naar het aantal in de opbrengst verwerkte competitiewed strijden. De heer Bartels antwoordt dat er 4 wedstrijden zijn verwerkt en deelt vervolgens mede, dat er in deze 4 wedstrijden ongeveer f 15.000,- minder is ontvangen dan werd begroot. De opbrengst van de wedstrijd tegen A.Z/67 is beneden de begroting gebleven. De op brengst van seizoenkaarten en Europacupwedstrijd zijn elk echter f 50.000,- hoger uit gevallen dan was verwacht. De rentelasten zullen zijns inziens wat minder bedragen. De heer Van der Zwaag vraagt waarom de huisvestingskosten zo laag zijn. De penningmeester antwoordt dat lang niet alle nota's op dit moment binnen zijn. De heer Caransa vraagt op hoeveel toeschouwers werd begroot. Geantwoord wordt dat er begroot is op bedragen en niet op toeschouwers, waarbij reke ning kan worden gehouden met een gemiddelde opbrengst van f 11,- per bezoeker. Op een vraag van de heer Van der Zwaag of de begrote cijfers voor het spelen van vriend schappelijke wedstrijden zullen worden gehaald antwoordt de voorzitter dat aan het ein de van het seizoen het Mundialito staat gepland waar hoge inkomsten van zijn te verwach ten. De voorzitter schetst vervolgens een beeld van de problemen van de topclubs met de K.N. V.B. en zegt onder andere dat we geblokkeerd zijn voor het spelen van vriendschappelij ke wedstrijden. De K.N.V.B. is voor het Nederlands elftal bezig voor wedstrijden in Japan en Brazilië. De start voor de volgende competitie staat gepland op 13 augustus 1983 waardoor we niet zouden kunnen deelnemen aan het Amsterdam - tournooi, gezien onze verplichting en bij Anderlecht op 6 augustus. Het bestuur blijft echter druk aan het werk om toch data te vinden voor vriendschappe lijke wedstrijden. Het lidmaatschap van de F.B.O. is opgezegd, omdat als werkgeversorganisatie niets wordt klaargestoomd Het aantal betaalde clubs zal volgens de voorzitter toch terug moeten naar 24 of 28 clubs. Ajax wil meewerken om het betaald voetbal te verbeteren. leder club zal 7 procent van de recette van competitie - wedstrijden dienen af te dragen aan een vereveningsfonds. Het drukken van toegangskaarten zal dan centraal dienen te geschieden onder toezicht van het sectiebestuur betaald voetbal. Bewijzen zijn er dat er clubs zijn die kaarten verkopen, zonder dat de toegangsprijs daarop is vermeld. Vervolgens zegt de voorzitter dat het bestuur een goed gesprek heeft gehad met de twee

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 35