23 Hij besluit met de mededeling dat hij namens de financiële commissie de ledenvergade ring over veertien dagen zal voorstellen het bestuur décharge te verlenen voor het gevoer de financiële beleid in het afgelopen verenigingsjaar. 7. Vaststelling van de door de Financiële Commissie goedgekeurde begroting. De vergadering gaat accoord met de voorgelegde begroting, welke geen verlies maar ook geen winst te zien geeft. 8. Verslag van de Technische Commissie. De heer Hordijk leest het verslag voor: AMSTERDAM augustus 1982. Mijne Heren, Het is de leden van de technische commissie en de bestuursvertegenwoordigers een genoe gen u hierbij verslag te doen over de werkzaamheden verricht in het afgelopen verenigings jaar. Evenals vorig jaar is de commissie zoveel mogelijk maandelijks bij elkaar geweest, waarbij zonder de aanwezigheid van de technische staf, openhartig werd gediscussieerd over alle technische zaken, de vereniging betreffende. Met name bij het invullen van namen van eventuele nieuwe trainers zijn door de commis sie vele personen ten tonele gevoerd, die allen om uiteenlopende redenen niet in de diver se vacatures konden voorzien. Hoewel bij enige leden van de commissie de indruk bestond dat niet op alle gedane sug gesties even diep werd ingegaan was toch duidelijk sprake van een open gedachtenwisse- ling in opbouwende zin. Geconstateerd is tevens dat het scoutingsgebeuren in het afgelopen seizoen niet optimaal heeft gefunctioneerd door het ontbreken van een full-time trainer als Hoofd Opleiding. Nu daar met ingang van het nieuwe seizoen in is voorzien is er goede hoop dat het belang rijke scoutingswerk weer volop kan gaan functioneren. Technische Commissie, A.F.C. "AJAX". 9. Bespreking bestuursbeleid. De heer Pil vindt dit een onzinnig punt op de agenda. Voorzitter Harmsen wil toch wel kwijt dat het bestuur een bepaalde visie op een aantal zaken heeft. De speler M^lby wordt om bepaalde redenen aangetrokken, zo ook Van Basten. Transfersommen voor spelers kunnen ontvangen worden, maar op momenten waarop Ajax dat zelf wil. Er had in het afgelopen verenigingsjaar ruim f 4.000.000,- ontvangen kunnen worden, maar de opbouw van het elftal zou dan volledig verdwenen zijn.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 31