22 erop let dat onze handelingsvrijheid behouden blijft. voor de veiligheid van het publiek en de spelers is een intern TV - circuit aangeschaft en thans geïnstalleerd. Hiermede kunnen calamiteiten eerder gesignaleerd en vastge steld worden en hij denkt dat daardoor weer meer publiek naar het stadion zal ko men Het lijkt hem al met al genoeg punten om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. Belangrijk voor het seizoen 1982 - 1983, maar meer voor de jaren daarna is dat er goede prestaties op het veld worden geleverd en dat Ajax in het verlengde hiervan meerdere ron des speelt voor Europacup en K.N.V.B. - beker. Daarnaast is het voor Ajax ook van belang om vóór 1 maart 1983 te weten of het lucra tieve Mundialito - tournooi zal worden gespeeld. In het kader van het kritisch volgen van opbrengsten en kosten is het belangrijk om te we ten dat de automatisering van de financiële administratie thans volledig is doorgevoerd. Na een tijd van inwerken en het overwinnen van kinderziekten is het systeem thans vol ledig in gebruik. Hij bedankt de administratieve staf voor haar inzet bij deze verandering, alsmede voor de samenwerking in het afgelopen verenigingsjaar. Rest hem nog zijn mede - bestuursleden en de leden van de Financiële Commissie te danken voor de wijze waarop in het afgelopen verenigingsjaar is samengewerkt. Leve AJAX I Amsterdam, 20 augustus 1982. Tot zover de toelichting van penningmeester Bartels op zijn financieel jaarverslag. De heer Van der Zwaag zegt moeite te hebben met vergelijkende cijfers aangezien vorig jaar andere cijfers zijn genoemd over het boekjaar 1980 - 1981 dan nu over dat jaar zijn medegedeeld. De oorzaak zal wel zijn de vernieuwde indeling naar aanleiding van de automatisering. Hij vraagt naar het salaris van Johan Cruyff; welke vraag naar tevredenheid wordt be antwoord. Vervolgens informeert hij naar het aantal nieuwe ondersteunende leden. De heer Holsheimer antwoordt dat dit er ongeveer veertig zijn. 6. Verslag van de Financiële Commissie. De heer Van Wijk zegt dat hij vorig jaar aanzienlijk pessimistischer was dan op dit moment. Natuurlijk moet niet vergeten worden dat er een negatief kapitaal is van meer dan één millioen. De financiële basis is thans echter duidelijk beter dan vorig jaar. De steun van de sponsors is onmiskenbaar. Aangezien door de invoering van de automatisering in het afgelopen jaar niet direct cij fers beschikbaar waren is de financiële commissie enigszins beperkt geweest in haar verkre gen informatie. Het aantal vergaderingen met het bestuur is minimaal geweest, doch werd gecompenseerd door vele informele besprekingen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 30