21 Het beleid is er thans op gericht om talentvolle jeugdige spelers te contracteren ten einde de doorstroming veilig te stellen. Dit waren de belangrijkste posten die het uiteindelijk resultaat hebben bepaald. Het ver lies van f 333.426,- is afgeboekt op het kapitaal, waardoor dit thans f 1.154.087,- be draagt. Dit negatief kapitaal wordt bijna uitsluitend gefinancierd met bankcrediet en andere schulden op korte termijn. Hoewel de waarde van het stadion en het kapitaal in het veld zeker nog een overwaarde zullen hebben, is het uitfinancieel oogpunt noodzakelijk dat het seizoen 1982 - 1983 wordt afgesloten met een positief saldo. Hij heeft goede hoop dat dit ook kan gebeuren wat hij baseert op de volgende punten: stijging van het bezoekersaantal doordat Cruyff nu een geheel seizoen meespeelt en de vereniging meer aantrekkingskracht heeft gekregen na het behalen van het kam pioenschap van Nederland. de prijsverlaging in het afgelopen verenigingsjaar van het vak M van de Reijnoldstri- bune is een succes gebleken; blijkbaar hebben we hiermede ingespeeld op de finan ciële mogelijkheden die het publiek nu heeft; hij verwacht dit ook in het komende seizoen. de vorig jaar in gebruik genomen gezinstribune heeft ook een positieve ontvangst gehad uitmondend in een hoge bezettingsgraad. Het toegankelijk maken van het sta dion voor een aantal invaliden is ook een positieve bijdrage geweest aan het image van de voetbalclubs. Ook voor het seizoen 1982 - 1983 verwacht hij veel van deze gezinstribune. teneinde aan klantenbinding te doen zijn de prijzen van de seizoenkaarten voor het komende seizoen nauwelijks verhoogd; daarnaast zal men gratis het clubnieuws toe gezonden krijgen. Deze maatregelen hebben er onder meer toe geleid dat de meeste seizoenkaarten thans verkocht zijn. in de afgelopen twee maanden is hard gewerkt aan de verbouwing van het ere - terras en de bestuurskamer. Op het ere - terras komen 100 plaatsen beschikbaar die bruto ongeveer f 250.000,- zullen opleveren, zeker omdat alle plaatsen zijn verkocht. De investering in het ere - terras is hiermede in één jaar terugbetaald. na een uitgebreide discussie in de ledenraad is het besluit genomen tot verhoging van de contributies en bijdragen, hetgeen extra inkomsten zal opleveren. er zullen ook extra inkomsten voortvloeien uit hoofde van de reclameborden, spon soring en shirtreclame. Nu reeds zijn extra contracten afgesloten welke leiden tot een extra opbrengst van bruto f 1.000.000,-. Hiertegenover staat dat als gevolg van de invoering van de shirtreclame een extra af dracht aan 't vereveningsfonds nodig zal zijn. Over de hoogte en vorm vindt nog over leg plaats. Bij de beoordeling van nieuwe contracten is het belangrijk dat het bestuur

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 29