20 Voor het afstaan van spelers aan het Nederlandse elftal is f 38.500,- meer ontvangen. De loterij tijdens de wedstrijden heeft per saldo f 20.000,- opgeleverd. c. De verhoogde publieke belangstelling, mede door de betere resultaten op het veld,, hebben ertoe geleid dat de totale personeelskosten met f 1.110.000,- zijn gestegen tot f 4.612.000,-. Buiten het salaris van Cruyff zijn de personeelskosten vrijwel ge lijk gebleven. d. Bij de wedstrijdkosten is de post afdracht heffing KNVB sterk gestegen als gevolg van de hogere opbrengst wedstrijden. Daartegenover staat dat de kosten rond wed strijden sterk zijn gedaald door een betere kostenbeheersing. Teneinde ook in de toekomst kwaliteit op het veld te kunnen hebben is een hoger bedrag besteed voor technische adviezen. e. Zoals hij vorig jaar reeds heeft vermeld is het onderhoud van de terreinen met in gang van 1 januari 1982 in eigen beheer genomen. Dit is de reden dat ondanks gestegen kosten van onderhoud lichtinstallatie en ver warming de huisvestingskosten zijn gedaald van f 584.000,- tot f 502.000,-. Hij is van mening dat hij in dit verband de leden van de Terrein- en Onderhoudscom- missie extra moet bedanken voor het vele werk wat door hen is gedaan tengevolge dat het onderhoud van de velden in eigen beheer is genomen. Als voorzitter van deze commissie heeft hij ervaren hoe goed deze commissie thans functioneert. f. In juli 1981 hebben een aantal verbouwingen in ons stadion plaats gevonden. Hier van zijn de gezinstribune geheel en andere verbouwingen gedeeltelijk bekostigd uit voor dit doel speciaal ontvangen B.B.I. - gelden. Na aftrek van deze subsidie is nog geïnvesteerd voor f 245.000,-. Dit heeft tezamen met het doorwerken van investeringen in 1980 - 1981 geleid tot een stijging van de afschrijvingen met f 50.000,-. g. De vereniging heeft ook in het afgelopen verenigingsjaar gebruik gemaakt van bank- crediet. Dit heeft ertoe geleid dat per saldo f 61.000,- meer aan rentelasten is be taald. h. Ajax heeft in het afgelopen verenigingsjaar twee bijzondere meevallers gehad. Door het achterblijven van het aantal bezoekers in het seizoen 1980 - 1981 is in totaal f 231.000,- ontvangen als aanvulling uitkering gezondmakingsgelden. Daarnaast zijn de claims inzake de transferwaardeverzekering van Wim Meutstege en Jan Evers tot uitkering gekomen. In totaal is hiervoor ontvangen f 362.500,-. i. Zoals elk jaar zijn er in de afgelopen transfer-periode weer een aantal spelers van vereniging veranderd. In totaal heeft Ajax vijf nieuwe spelers aangetrokken, waar van drie uit eigen kweek. In de selectie 1982 - 1983 zijn elf spelers niet meer opgenomen; voor zeven spelers zijn transferbedragen in de jaarrekening opgenomen. Rekening houdende met transferkosten en als gevolg van het voorzichtig transferbe- leid is het saldo transfers f 29.000,- winst.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 28